Francja: porażka Toulouse z Montpellier HB, trzy bramki Przybylskiego. Sensacyjna przegrana rywala PGE VIVE w LM

W spotkaniu 10. kolejki francuskiej Lidl Starligue, zespół Fenix Toulouse HB z Rafałem Przybylskim w składzie okazał się zdecydowanie słabszy od Montpellier HB (25:36).

Tomasz Rosiński
Rafał Przybylski WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Rafał Przybylski
Ekipa z Montpellier w obecnym sezonie spisuje się bardzo dobrze i była faworytem starcia z drużyną z Tuluzy. Gospodarze potwierdzili to miano i po tej wiktorii przesunęli się na pozycję lidera rozgrywek.

Przyjezdni toczyli wyrównaną walkę z Montpellier HB tylko do 13. minuty, kiedy to na tablicy świetlnej widniał remis 7:7. Później z każdą kolejną akcją Valentin Porte oraz spółka zaczęli przyspieszać i ostatecznie triumfowali w pierwszej połowie 18:11.

Po zmianie stron miejscowi szczypiorniści tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia i w końcowym rozrachunku ograli Fenix Toulouse HB 36:25.

Najwięcej bramek dla zwycięzców - siedem - rzucił Theophile Causse. Trzy trafienia dla przegranych zanotował polski rozgrywający Przybylski, a jego skuteczność w ofensywie wyniosła 43 procent.

Piłkarze ręczni Massy Essonne HB, którego zawodnikiem jest Patryk Walczak (Polak nie występował w dziesiątej serii gier), sprawili problemy USAM Nimes Gard, ale przegrali ten pojedynek 25:27.

Sensacyjną porażkę poniosło naszpikowane gwiazdami Paris Saint-Germain HB, które poległo w konfrontacji z Pays d'Aix UC (31:33). PSG to najbliższy rywal PGE VIVE Kielce w Lidze Mistrzów.

Natomiast kolejny przeciwnik Orlen Wisły Płock w LM, czyli HBC Nantes, rozprawił się z Tremblay-en-France HB (45:33).