PGNiG Superliga kobiet: UKS PCM mocny tylko na początku. Wysoka wygrana Energi AZS

Pierwszy kwadrans zwiastował niespodziankę. UKS PCM Kościerzyna walczył jak równy z równym z Energą AZS. Później jednak grające w szerszym składzie koszalinianki pokazały klasę i wygrały 36:23.

Michał Gałęzewski
zawodniczki Energi AZS-u Koszalin WP SportoweFakty / MARCIN CHYŁA / Na zdjęciu: zawodniczki Energi AZS-u Koszalin

Kościerski zespół w tym sezonie ma olbrzymie problemy kadrowe, jednak te zawodniczki które są w kadrze starają się walczyć na tyle, na ile mogą. W sobotę, gdy w 9. minucie trafiła Karolina Mokrzka, drużyna Dariusza Męczykowskiego  prowadziła już 4:2 i Energa AZS musiała wziąć się do roboty.

Co prawda jeszcze w 15. minucie, kiedy do koszalińskiej bramki trafiła Magda Krajewska, na tablicy wyników był rezultat 6:6, jednak od tego czasu klasę pokazały zawodniczki gości. Zamurowały one własną bramkę, dwukrotnie karnego wykorzystała Romana Roszak, a gdy po raz pierwszy trafiła Adrianna Nowicka, było już 12:7 dla Energi AZS.

UKS PCM w końcówce pierwszej połowy zaczął walczyć i jeszcze w 35. minucie było 13:17, co mogło zwiastować wielkie emocje w końcówce spotkania. Doświadczona drużyna z Koszalina na to jednak nie pozwoliła i zaczęła brutalnie karać UKS PCM za każdy, nawet najmniejszy błąd. W ciągu sześciu minut zespół z województwa zachodniopomorskiego zdołał postawić kropkę nad "i".

W tym czasie przyjezdne rzuciły siedem bramek z rzędu i po trafieniu skrzydłowej, Gabrieli Urbaniak, powiększyły przewagę do dziewięciu trafień. Na tym jednak nie poprzestały i wyszły nawet na trzynastobramkowe prowadzenie. Wynik spotkania, 23:36 rzutem na dwie minuty przed końcem, ustaliła Kamila Kaczanowska.

UKS PCM Kościerzyna - Energa AZS Koszalin 23:36 (11:16)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Liskowska - Krajewska 6, Mokrzka 4, Belter 4, Sus 2, Ziółkowska 2, Hartman 2, Siuda 1, Gędłek 1, Rogożeńska 1.