Liga Mistrzyń: momenty to za mało. Vistal znów na kolanach

Momentami młode zawodniczki Vistalu Gdynia walczyły jak równy z równym z Krimem Mercator w meczu Ligi Mistrzyń. Ostatnie słowo należało jednak do Słowenek, które wygrały w Lublanie 29:22.

Michał Gałęzewski
piłkarki ręczne GTPR-u Gdynia WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: piłkarki ręczne GTPR-u Gdynia

Do meczu w stolicy Słowenii zawodniczki Vistalu przystępowały z kompletem porażek. Również w Gdyni przegrały z RK Krimem Mercator Lublana i było jasne, że nie będzie łatwo o pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzyń. Od samego początku drużyna Agnieszki Truszyńskiej grała jednak niezwykle ambitnie.

Od początku aktywna była Aleksandra Zych, po której bramce w 7. minucie z rzutu karnego Vistal wyszedł na prowadzenie 4:3. Niestety od tego czasu na prowadzeniu był już tylko zespół ze Słowenii. Gospodynie szybko rzuciły trzy bramki z rzędu i odzyskały inicjatywę na boisku. Nie pomógł nawet czas wzięty przez Truszyńską. Kiedy gdyńską bramkarkę pokonała w 20. minucie Nina Zulić, było już 11:7 dla gospodyń.

Vistal zdołał zmniejszyć stratę do dwóch bramek, jednak przed przerwą wyszło doświadczenie i ogranie na europejskim poziomie RK Krimu Mercator. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 16:11, co nie zwiastowało niczego pozytywnego przed drugą częścią spotkania.

Po zmianie stron Słowenki były jednak niezwykle nieskuteczne i kiedy bramkę dla Vistalu rzuciła Magdalena Stanulewicz, było już tylko 16:13 dla faworytek. Oba zespoły grały falami, jednak ciągle utrzymywało się spokojne prowadzenie gospodyń.

W samej końcówce niestety z Vistalu zeszło powietrze i szczypiornistki z północnych Bałkanów zaczęły śrubować prowadzenie, które po bramce Barić wynosiło już 29:20. W Vistalu aktywne były przede wszystkim Zych oraz Joanna Kozłowska, jednak grały na niskiej skuteczności, zbyt niskiej by być realnym zagrożeniem dla Słowenek. Mecz zakończył się rezultatem 29:22 i gdynianki wciąż czekają na pierwsze punkty w Lidze Mistrzyń.

RK Krim Mercator Lublana - Vistal Gdynia 29:22 (16:11)

RK Krim Mercator: Stefanisin, Marincek - Barić 6, Stanko 6, Beganović 3, Koren 3, Benko 2, Adler 2, Tsakalou 2, Perederij 2, Despotović 1, Zulić 1, Omoregie 1 oraz Abina, Amon, Gregorić.
Karne: 4/4.
Kary: 18 min. (Omoregie 4 min., Perderij, Amon, Tsakalou, Koren, Stanko, Beganović, Barić - po 2 min.).

Vistal: Kordowiecka, Gapska, Kamińska - Zych 5, Szarawaga 4, Stanulewicz 4, Kozłowska 3, Janiszewska 3, Kulwińska 2, Matieli 1 oraz Uścinowicz, Błaszkowska, Gutkowska, Kowalczyk, Śliwińska, Pękala.