Bundesliga: niespodziewana przegrana drużyny Andrzeja Rojewskiego. SC DhfK uległo outsiderowi

W sobotę doszło do czterech spotkań 23. kolejki zmagań w DKB Handball Bundeslidze. SC DHfK Lipsk przegrało na wyjeździe z niżej notowanym HBW Balingen-Weilstetten (23:28) i nie wykorzystało dogodnej okazji na awans w ligowej stawce.

Małgorzata Boluk
Rywal szczypiornistów z Lipska pokazał, że nie wolno go lekceważyć. HBW Balingen-Weilstetten zaliczyło wymarzony początek i w 9. minucie meczu wygrywało z faworytem starcia różnicą trzech bramek.

Do świetnego startu rękę przyłożył golkiper miejscowych, Tomas Mrkva. W ataku nie zawodził zaś duet Martin Strobel i Srdjar Predragović. Pierwszy z wymienionych rzucał w sobotę ze stuprocentową skutecznością. Szesnasta drużyna w Bundeslidze zwietrzyła szansę na zwycięstwo i nie oddała prowadzenia już do ostatniego gwizdka.

Pewny triumf odniosło też HSG Wetzlar, które w drugiej połowie kompletnie rozbiło Frisch Auf! Goeppingen. Duży udział w zwycięstwie gospodarzy miał znakomity Benjamin Burić, który wybronił aż osiemnaście piłek.

Pełną pulę wywalczyło również VfL Gummersbach, które po wyrównanym meczu pokonało TSV GWD Minden. Tego szczęścia nie miało w weekend TSV Hannover-Burgdorf, które nie wykorzystało atutu własnego parkietu i straciło punkt w rywalizacji z zespołem ze Stuttgartu.