Francja: wysoka porażka ekipy Pawła Podsiadły

Zespół Pawła Podsiadły w 23. kolejkce LNH dotkliwie przegrał na wyjeździe z US Ivry Handball (23:33). USAM Nimes Gard zaprzepaściło tym samym szansę na umocnienie się na piątym miejscu w lidze.

Małgorzata Boluk
Materiały prasowe
Ekipa USAM Nimes Gard w sobotnim meczu zaliczyła aż dwadzieścia strat. Przy takiej liczbie błędów i braku wsparcia od bramkarza, to spotkanie nie miało prawa rozstrzygnąć się na korzyść drużyny Pawła Podsiadły.

Zespół gospodarzy pomyłki przeciwników konsekwentnie zamieniał na bramki i po kwadransie zawodów wygrywał z USAM różnicą pięciu trafień. Drużyna Polaka zdobyła się jednak na efektowny zryw i w 21. minucie doprowadziła do remisu.

W drugiej połowie US Ivry Handball odzyskało kontrolę nad rywalizacją i zaczęło bezlitośnie punktować gości (26:18 w 45' spotkania).

Oprócz US Ivry Handball w sobotę triumfowały też HBC NantesSelestat Alsace HB, Montpellier HB, US Creteil HB oraz Dunkerque HB. Do zakończenia 23. kolejki pozostał tylko jeden mecz. Interesujące starcie Saint Raphael Var HB z liderującym Paris Saint-Germain HB odbędzie się już w tę niedzielę.