MKS - Olimp. Nowy lider I ligi!

Szczypiorniści MKS-u Kalisz dopięli swego i objęli prowadzenie w rozgrywkach I ligi grupy B. Wielkopolanie wyczekiwany awans zanotowali po zwycięstwie nad Olimpem Grodków (35:23).

Miłosz Marek
piłki do szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: piłki do szczypiorniaka
Niespodziewana porażka Olimpii MEDEX Piekary Śląskie z ASPR-em Zawadzkie dała szansę kaliszanom na awans na pozycję lidera w rozgrywkach I ligi grupy B piłkarzy ręcznych. Podopieczni Bartłomieja Jaszki musieli wygrać z pewnym spadku Olimpem Grodków.

Po pierwszej połowie spotkania zanosiło się na niespodziankę. Goście grali ambitnie i pozwolili faworytom zdobyć tylko 12 bramek. Po trzydziestu minutach gry ekipy schodziły na przerwę z takim samym dorobkiem.

Przyjezdni bardzo długo stawiali opór MKS-owi. Kluczowy okazał się ostatni kwadrans potyczki. Po trafieniu Pawła Prokopa w 47. minucie grodkowianie przegrywali tylko. 21:23. Przez kolejne dziesięć MKS przeszedł do zdecydowanej ofensywy. Jej efektem było zdobycie 10 bramek bez odpowiedzi rywala.

Ponownie najwięcej skutecznych rzutów po stronie kaliszan zapisał Kamil Adamski, którego dzielnie wspierali Michał Drej i Dariusz Rosiek. Po stronie przegranych z sześciu trafień mogli się cieszyć Paweł Prokop i Paweł Chmiel.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu zespół trenera Jaszki świętował awans na pozycję lidera I ligi. W pozostałych spotkaniach MKS zmierzy się z Vive II na wyjeździe oraz ASPR Zawadzkie u siebie.

MKS Kalisz - UKS Olimp Grodków 35:23 (12:12)

MKS: Jarosz, Marciniak - Adamski 6, Drej 5, Rosiek 5, Bałwas 4, Książek 3, Klopsteg 3, Czerwiński 3, Misiejuk 2, Galewski 2, Bożek 1, Jaszka 1, Piosik, Kobusiński, Mosiołek.