Polski Cukier Pomezania - Sokół Browar. Wygrana gospodarzy w cieniu kontuzji

Polski Cukier Pomezania Malbork pokonała kościerski Sokół Browar 31:25 w meczu grupy A I ligi mężczyzn. Niestety zawodnicy obu drużyn ucierpieli tego dnia z powodu kontuzji.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Od początku czwartkowego spotkania bardzo dobrze spisywali się zawodnicy Sokoła Browar Kościerzyna. Po dwóch bramkach, które rzucił w krótkim czasie Krzysztof Jasowicz, drużyna Andrzeja Gryczki prowadziła już 4:2. Jak się jednak okazało, to byłoby na tyle, jeśli weźmie się pod uwagę pozytywy drużyny z Kaszub.

Niedługo po dwubramkowym prowadzeniu kościerskiego zespołu, olbrzymiego pecha miał Szymon Kmieć. Zawodnik źle stanął po jednym z bloków i przedwcześnie opuścił parkiet.

Polski Cukier Pomezania Malbork szybko wyszła na prowadzenie, a następnie podwyższała swoją przewagę, co w dużej mierze było zasługą Łukasza Cieślaka i Michała Gryza. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 17:9, a jej wynik ustalił Marek Baraniak.

Również i drużyna z Malborka miała swoje problemy. Kontuzji barku po kontakcie z rywalem doznał Łukasz Cielątkowski. Na początku drugiej części spotkania ekipa z Malborka zdołała zbudować sobie nawet dziesięciobramkowe prowadzenie.

Od stanu 23:13 zawodnicy z Kościerzyny podjęli jeszcze próbę odrobienia strat. Gdy trafił Adam Konkel, zmniejszyli stratę do pięciu bramek, a mieli jeszcze 11 minut na zbliżenie się do gospodarzy. Ostatecznie jednak Polski Cukier Pomezania wygrała 31:25 i dwa punkty zostały w Malborku.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Sokół Browar Kościerzyna 31:25 (17:9)

Polski Cukier Pomezania: Kądziela, Kochański - Cieślak 7, Maluchnik 4, Gryz 4, Baraniak 3, Bruy 3, Spychalski 3, Boneczko 2, Dawidowski 2, Nowaliński 1, Michałów 1, Cielątkowski 1.