Sparta Oborniki - SPR Olkusz. Przyjezdne wygrały jedną bramką

Zaskakująco trudnym przeciwnikiem dla szczypiornistek z Olkusza okazały się w 16. kolejce I ligi kobiet zawodniczki Sparty Oborniki. Zajmujące 4. miejsce w tabeli podopieczne trenera Marcina Księżyka wygrały jedną bramką (29:28).

Joanna Chmara
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Od pierwszych akcji wydawało się, że wyżej notowany SPR Olkusz nie będzie miał kłopotów z pokonaniem na wyjeździe rywalek z Obornik. Świetnie dysponowana Natalia Kolonko raz po raz mijała obronę Spartanek i w 14. minucie meczu po jej udanym rzucie przyjezdne prowadziły już 10:6.

Podopieczne Michała Pietrzaka nie pozwoliły jednak rywalkom na zdominowanie meczu i ruszyły do pościgu. W 20. minucie do bramki trafiła Joanna Gładecka, a chwilę później bramkę kontaktową zdobyła Agata Wasiak. Z dobrej strony pokazała się również Urszula Filoda. Do końca pierwszej połowy lepiej grał jednak SPR i przyjezdne schodziły do szatni prowadząc 17:14.

Po zmianie stron Spartanki wyszły na boisko wyjątkowo zmotywowane. Joanna Gładecka wraz z Jessicą Kaszkowiak znakomicie kończyły ataki na bramkę Aleksandry Petlic i w 35. minucie gospodyniom udało się doprowadzić do remisu (18:18). Zespół z Olkusza czuł się coraz bardziej zagrożony, jednak po okresie słabszej gry zdołał odzyskać kontrolę nad przebiegiem spotkania i w 42. minucie po golu rewelacyjnej Natalii Kolonko odbudował przewagę.

Zawodniczki z Obornik do samego końca walczyły jednak zacięcie i zapewniły widzom niezwykle emocjonującą końcówkę. Niespełna 2 minuty przed ostatnim gwizdkiem dwukrotnie do bramki trafiła Agata Wasiak, doprowadzając do stanu 28:29. Gospodynie nie zdołały już jednak doprowadzić do remisu i musiały uznać wyższość zespołu z Olkusza.

SKF KPR Sparta Oborniki - SPR Olkusz 28:29 (14:17)

SKF KPR Sparta: Rychlewska, Kochańska-Lizewicz - Wasiak 8, Filoda 5, Gładecka 5, Sowa 3, Żołyniak 3,Kaszkowiak 2, Ślęzak 2, Zwolińska