Siódemka Miedź - SPR PWSZ. Pierwsza wygrana Miedzi w 2017 roku

W meczu otwierającym 18. kolejkę I ligi grupy B piłkarzy ręcznych Siódemka Miedź Legnica pokonała SPR PWSZ Tarnów. Dolnośląski zespół wygrał na własnym boisku 28:26 (13:12). To pierwsza wygrana drużyny Piotra Będzikowskiego w 2017 roku.

Paweł Jantura
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska
Do meczu z SPR-em legniczanie przystępowali w nie najlepszych nastrojach. Nie dość, że bez ligowego zwycięstwa w tym roku, to jeszcze bez chorego Łukasza Mazura.

W bramce pojawił się więc Adrian Stachurski. 20-latek nie zawiódł. Mecz zakończył z prawie 50-procentową skutecznością!

Miedź niby kontrolowała mecz, ale o komplet punktów musiała drżeć prawie do końcowej syreny. W pierwszej połowie legniczanie wypracowali trzybramkową przewagę (9:6 w 14 min.). Tyle, że potem przytrafił im się przestój i w 22 min. przegrywali już 9:10. Na przerwę schodzili jednak prowadząc 13:12.

Początek drugiej połowy to koncertowa gra podopiecznych trenera Będzikowskiego, którzy rzucili pięć bramek z rzędu (18:12 w 36 min.). Gdy w 55 min. Siódemka wygrywała 26:21 nic nie zwiastowało emocji w końcówce spotkania.

Tarnowianie, w szeregach których z minuty na minutę rozkręcał się Daniel Dutka, zdołali jednak zniwelować straty do dwóch bramek (27:25 w 58 min.). Zwycięstwo legnickiej drużynie zapewnił dopiero w 59 min. Krystian Kuta trafieniem na 28:25.

Siódemka Miedź po raz pierwszy w rundzie rewanżowej zainkasowała komplet punktów. Bardzo ważnych, bo oddalających ją od strefy spadkowej. Pozostałe spotkania 18. kolejki I ligi grupy B w sobotę i niedzielę.

Siódemka Miedź Legnica - SPR PWSZ Tarnów 28:26 (13:12)

Siódemka Miedź: Stachurski, Kaczmarek - Szuszkiewicz 3, Majewski 6, Lasak 1, Skiba 4, Antosik 3, Płaczek 2, Cegłowski, Piwko 4, Kuta 2, Wita 1, Piróg 2
Kara: 6 min.

SPR PWSZ: Ciochoń, Sądowicz - Dutka 6, Misiewicz 5, Jewuła 3, Sanek 1, Nowak 5, Kowalik, Wajda 2, Drobiecki 1, Bielachowicz, Niemiec 3 Kara: 8 min.