MTS Kwidzyn - KPR Ruch. Kwidzynianki nowym liderem tabeli

Zawodniczki MTS-u Kwidzyn są w tym sezonie nie do zatrzymania. W meczu z dotychczasowym liderem Ruchem Chorzów podopieczne Roberta Majdzińskiego zwyciężyły aż 37:30 i pozostają jedynym niepokonanym zespołem I ligi.

Joanna Chmara
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
Czwartkowe zaległe spotkanie 5. kolejki zapowiadało się niezwykle emocjonująco. W Kwidzynie zmierzyć się ze sobą miały dwa zespoły, które dotychczas nie przegrały żadnego meczu w tym sezonie: MTS Kwidzyn i KPR Ruch Chorzów.

Pierwsze minuty pojedynku były bardzo wyrównane. Od 15. minuty inicjatywę przejęła drużyna ze Śląska i po kilku dobrych akcjach, i trafieniu Karoliny Jasinowskiej chorzowianki miały już cztery bramki przewagi. Dzięki dwóm szybkim i skutecznym kontrom Darii Szynkaruk gospodynie zmniejszyły jednak stratę do rywalek. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 16:16.

Drugą odsłonę spotkania kwidzynianki rozpoczęły koncertowo. Świetne ataki Justyny Świerczek i Malwiny Hartman pozwoliły drużynie Roberta Majdzińskiego wyjść na czterobramkowe prowadzenie.

W zespole z Chorzowa z dobrej strony pokazały się Agnieszka Drażyk i Katarzyna Masłowska. Przyjezdne nie były jednak w stanie dotrzymać tempa rozpędzonym zawodniczkom MTS-u.

Rewelacyjną końcówkę spotkania rozegrała stojąca w bramce gospodyń Aleksandra Bielak, która swoimi skutecznymi interwencjami zaskakiwała atakujące z Chorzowa. Dodawało to skrzydeł drużynie z Kwidzyna, która powiększyła jeszcze prowadzenie. W ostatniej minucie spotkania sędziowie podyktowali jeszcze rzut karny, który wykorzystała Justyna Świerczek ustanawiając wynik meczu na 37:30.

MTS Kwidzyn - KPR Ruch Chorzów 37:30 (16:16)

MTS: Bielak, Winiewska, Kłos - Świerczek 10, Hartman 7, Gędłek 5, Pękala 4, Kowalska 4, Szynkaruk 3, Wąsik 2, Heromińska 1, Zawalich 1, Chmara