Polski Cukier Pomezania - MKS Wieluń. Zespół z Malborka nie dał szans gościom

Polski Cukier Pomezania Malbork w meczu 5. kolejki I ligi wygrał u siebie z MKS-em Wieluń 34:25. Dla podopiecznych Igora Stankiewicza jest to czwarte zwycięstwo w sezonie.

Joanna Chmara
zawodnicy Polskiego Cukru Pomezanii WP SportoweFakty / Dorota Kowalska / Na zdjęciu: zawodnicy Polskiego Cukru Pomezanii

Od samego początku drużyna z Malborka starała się kontrolować sytuację na boisku. Dzięki dobrej dyspozycji Leszka Michałowa, który skutecznie kończył akcje pod bramką wielunian już po niespełna kwadransie meczu gospodarze mieli czterobramkową przewagę.

Dobra gra Tomasza Wawrzyniaka oraz seria celnych rzutów Pawła Dutkiewicza (który w całym meczu umieścił piłkę w bramce rywali aż 12 razy) pozwoliła MKS-owi na zmniejszenie straty do jednej bramki. W 27. minucie spotkania Dutkiewiczowi udało się nawet doprowadzić do remisu, jednak tuż przed przerwą dwukrotnie bramkarza MKS-u pokonał Kamil Dukszto i gdy zawodnicy schodzili na przerwę tablica wyników pokazywała rezultat 15:13.

Gospodarze nie wypuścili prowadzenia przez całą drugą część spotkania. Świetnie zaprezentował się powracający po kontuzji Marek Boneczko. Jeszcze do 48. minuty podopieczni Tomasza Derbisa zachowywali szanse na doprowadzenie do wyrównania. Jednak w końcówce drużyna z Malborka pokazała charakter i konsekwentnie powiększała przewagę.

W ciągu ostatnich pięciu minut szczypiorniści Pomezanii aż pięciokrotnie trafili do bramki przeciwnika, podczas gdy wielunianie mieli problem z pokonaniem ich obrony. Tuż przed końcowym gwizdkiem 25. bramkę dla MKS-u z rzutu karnego zdobył jeszcze Paweł Dutkiewicz. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Pomezanii 34:25.

Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Wieluń 34:25 (15:13)