Kw. do IO: Dania z Norwegią na remis. Wygrana Chorwacji, dobry występ Strleka

W 2. kolejce turnieju kwalifiacyjnego do igrzysk Rio de Janeiro 2016, kadra Danii zremisowała przed własną publicznością z Norwegią, a Chorwacja uporała się z Bahrajnem.

Tomasz Rosiński

Chorwaci, żeby po porażce z Duńczykami pozostać w grze o awans na IO, musieli w sobotę pokonać Bahrajn i zrealizowali swoje zadanie.

Dość niespodziewanie początek spotkania należał Bahrajńczyków, którzy po pierwszym kwadransie wygrywali 9:6. Dopiero przerwa na żądanie selekcjonera chorwackiego zespołu, Żeljko Babicia, przyniosła ekipie z Chorwacji oczekiwany efekt (10:10). Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się zaskakującym rezultatem - remisem 14:14.

Po zmianie stron Domagoj Duvnjak i spółka przyspieszyli, szybko odskakując rywalom na trzy bramki (17:14). Praktycznie nie do zatrzymania był skrzydłowy Manuel Strlek (zdobywca ośmiu goli), dzięki któremu chorwaccy szczypiorniści prowadzili 22:16 w 40. minucie. Chorwaci już do końca spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, zwyciężając 33:22.

Starcie Duńczyków i Norwegów okazało się prawdziwym thrillerem, który trzymał w napięciu od startu do końca. W I fazie inauguracyjnej odsłony drużyny walczyły bramka za bramkę (6:6), ale przestój w duńskich szeregach sprawił, że norweska kadra wyszła na prowadzenie 10:6. Wtedy to sygnał do ataku swojemu zespołowi dał Mikkel Hansen, po którego to pięknej bramce z rzutu wolnego w ostatniej sekundzie pierwszej połowy Dania doszła przeciwnika na jedno trafienie (12:13)

W drugiej części konfrontacji obraz gry nie uległ zmianie, zaś wynik był sprawą otwartą aż do samego końca. W końcowym rozrachunku obydwie reprezentacje musiały się zadowolić podziałem punktów (25:25).

W niedzielę Chorwacja zagra z Norwegią, natomiast Dania zmierzy się z Bahrajnem.