PP: Olimpia-Beskid - Vistal: Obrończynie tytułu jedną nogą w Final Four

Olimpia-Beskid Nowy Sącz nie sprostała zadaniu i przegrała z Vistalem Gdynia 24:34 w meczu 1/4 PGNiG Pucharu Polski. Przed rewanżem w Trójmieście zawodniczki z północy Polski są więc w komfortowej sytuacji.

Michał Gałęzewski

Zawodniczki z Nowego Sącza tylko na samym początku spotkania potrafiły przeciwstawić się Vistalowi Gdynia. Po bramce Iryna Stelmach w 5. minucie, prowadziły 3:2. Później jednak klasę potwierdziły szczypiornistki, które w ubiegłym sezonie zdobyły PGNiG Puchar Polski. Gdy w 10. minucie Szczurek pokonała Monika Kobylińska, na tablicy wyników widniał rezultat 4:8.

Nowosądeckie szczypiornistki nie zamierzały się jednak poddawać. Mimo dobrej postawy Małgorzaty Gapskiej, gdy ponownie trafiła Stelmach, na 10 minut przed końcem pierwszej połowy czwartkowego meczu przegrywały już tylko 9:11.

Od tego czasu podopieczne PawłaTetelewskiego zamurowały jednak bramkę, z czego wychodziły szybkie ataki. Gdy w 28. minucie celnie z karnego trafiła Aleksandra Zych, było już 9:15. Ostatecznie pierwsza połowa meczu PGNiG Pucharu Polski zakończyła się rezultatem 11:16.

Drugą połowę gdynianki rozpoczęły od bramki Gabrieli Urbaniak, a następnie kontrolowały sytuację na boisku. Gdy właśnie Urbaniak rzuciła bramkę z kontrataku w 39. minucie, Vistal objął już dziesięciobramkowe prowadzenie - 23:13.

Od tego czasu zespół gości spuścił z tonu. Na boisku grały głównie zawodniczki, które na co dzień mają mniej okazji do występów. Olimpia-Beskid zdążyła jeszcze zmniejszyć stratę do sześciu bramek, jednak końcówka należała do przyjezdnych. Wynik ustaliła Emilia Galińska i Vistal wygrał 34:24.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Vistal Gdynia 24:34 (11:16)

Olimpia-Beskid: Szczurek, Sach - Nocuń 8, Stelmach 5, Płachta 4, Stokłosa 4, Lesik 2, Figiel 1 oraz Leśniak, Olejarczyk, Smbatian, Wielocha, Golec.