Liga Mistrzów: Wielki pościg Orlen Wisły Płock! Polacy zatrzymali potentata

Cóż to była za pogoń! Orlen Wisła Płock odrobiła cztery bramki straty i po golu w ostatniej sekundzie meczu sensacyjnie zremisowała z Vardarem Skopje w pierwszym meczu fazy TOP 16 Ligi Mistrzów (30:30). Rewanż 26 marca w stolicy Macedonii.

Kamil Kołsut
PAP / Marcin Bednarski

Podopieczni Manolo Cadenasa spotkanie otworzyli naprawdę dobrze. Wiślacy od początku grali dobrze i konsekwentnie. Atakami gospodarzy kierował Dmitrij Żytnikow, a bramkę Arpada Sterbika skutecznie rzutami z drugiej linii bombardowali Jose Guilherme de Toledo, Marko Tarabochia oraz Dan-Emil Racotea. Efekt? Osiemnaście minut i trzy gole przewagi wicemistrzów Polski.

Gra płocczan mogła się podobać. Znakomicie prezentował się zwłaszcza Tarabochia. W pierwszej połowie zdobył cztery bramki, rzucał ze stuprocentową skutecznością. Chorwat potwierdził, że w ostatnich tygodniach jest w życiowej formie - najpierw był bohaterem "świętej wojny", a teraz błyszczał w Lidze Mistrzów.

Gospodarze z tonu spuścili po przerwie. Wyższy bieg wrzucili Luka Cindrić oraz Igor Karacić, a z golami do gry zespołu włączyli się także skrzydłowi: Matjaz Brumen i Timur Dibirow. W grze Orlen Wisły zaczęły mnożyć się błędy. Vardar straty odrobił z nawiązką. Kwadrans przed finałową syreną Macedończycy mieli już na koncie trzy bramki więcej niż mistrzowie Polski (24:21).

Miejscowi jednak nie odpuścili. W 57. minucie rywale prowadzili 30:26, później do siatki trafiali jednak Dan-Emil Racotea, Michał Daszek i Adam Wiśniewski. Następnie rzut karny zmarnowali rywale. Kolejną akcję rzutem w słupek zwieńczył Wiśniewski, to nie był jednak koniec. Wiślacy rozprowadzili jeszcze jeden atak, a remis dał im bohater wieczoru - Tarabochia.

Orlen Wisła Płock - Vardar Skopje 30:30 (16:14)

Wisła: Corrales, Wichary - Kwiatkowski, Daszek 2, Racotea 6, Wiśniewski 2, Pusica 1, Ghionea 1, Rocha 7, Montoro 1, Tarabochia 6, De Toledo 4, Nikcević, Żytnikow.