Słupia - MKS AZS UMCS: Przewaga z początku wystarczyła słupszczankom

Słupia Słupsk wygrała przed własną publicznością z MKS-em AZS UMCS Lublin 25:19. Kluczem do zwycięstwa była postawa gospodyń podczas pierwszego kwadransa gry, gdy nie wpuściły żadnej bramki.

Michał Gałęzewski

Przed sobotnim meczem w lepszej sytuacji były lublinianki, które miały trzy punkty przewagi nad Słupią. Zawodniczki z Pomorza potrzebowały zwycięstwa, by zbliżyć się do i tak bardzo ciasnej czołówki. Były one niezwykle zmotywowane i od początku przystąpiły do ataku.

Słupszczanki zamurowały swoją bramkę, a kolejne nieudane akcje nie pomagały zespołowi gości się pozbierać. W 14. minucie, gdy karnego wykorzystała Agnieszka Łazańska, na tablicy wyników widniał niezwykle optymistyczny rezultat dla gospodyń - 7:0.

Od tego czasu zespół z Lublina zaczął jednak odrabiać stratę i niebezpiecznie zbliżył się do gospodyń. Gdy w 21. minucie Weronika Zarzycka nie pomyliła się z siódmego metra, przewaga Słupi stopniała do trzech bramek. Ostatecznie pierwszą połowę słupska drużyna wygrała jednak 14:8.

Po zmianie stron MKS AZS UMCS usiłował ponownie odrobić stratę. Gdy jednak gra przyjezdnych zaczęła przynosić efekty, popełniały one błędy i do ostatnich minut zawodniczki z Pomorza kontrolowały sytuację w meczu. Ostatecznie wygrały 25:19 i wciąż mają tylko sześć punktów straty do liderek.

Słupia Słupsk - MKS AZS UMCS Lublin 25:19 (14:8)

Słupia: Łoś, Czerkies - Łazańska 8, Bogacka 7, Cieśla 4, Porębska 2, Wiśniewska 2, Kunz 1, Kara 1 oraz Wiśniewska, Jaworska.