Hiszpania - Chorwacja. Strlek chwali kibiców: Atmosfera była piękna

Pogromcy Polaków, Chorwaci przegrali półfinałowy mecz z Hiszpanami 29:33. - Rywale zagrali lepiej, chociaż my staraliśmy się walczyć od pierwszej do ostatniej minuty - skomentował spotkanie Manuel Strlek.

Aneta Szypnicka-Staniec
WP SportoweFakty / Leszek Stępień

- To był półfinał, a takie mecze gra się bardzo trudno. Przez dwadzieścia minut spisywaliśmy się dobrze, mieliśmy przewagę. Później zagraliśmy słabo i Hiszpanie na przerwę schodzili prowadząc czterema bramkami. Taki wynik trudno było gonić, rywale zagrali lepiej i musimy im pogratulować - powiedział skrzydłowy chorwackiej drużyny, Manuel Strlek.

W czym lepsi okazali się Hiszpanie od Chorwatów? - Zagrali to, co potrafią najlepiej. My walczyliśmy od pierwszej do ostatniej minuty, ale nie udało się wygrać - powiedział zawodnik.

Przed Chorwatami teraz mecz o zajęcie trzeciego miejsca w turnieju. Gracze zapewniają, że zrobią wszystko by wywalczyć ten krążek. - Musimy się teraz skupić i zdobyć brązowy medal. Trzeba się dobrze zregenerować i przygotować. To byłby duży sukces i będziemy o to walczyć - zapowiedział Strlek.

Chorwatów wspierała w Krakowie spora grupa fanów. - Musimy podziękować kibicom, którzy przyszli na mecz. Było ich dużo, na hali była piękna atmosfera. Szkoda, że przegraliśmy, bo przy nich byłoby fajnie wygrać - powiedział zawodnik.