Bauhaus Liga ASOBAL: Kolejny popis FC Barcelony, trzy trafienia Kamila Syprzaka

W spotkaniu 15. kolejki ligi hiszpańskiej, mistrz kraju, FC Barcelona Lassa, nie dał żadnych szans zespołowi Fraikin Granollers.

Tomasz Rosiński
Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspixpl / Norbert Barczyk/Pressfocus/Newspix.pl

Drużyna z Barcelony kontynuuje swoją świetną serię bez porażki w rodzimych rozgrywkach. Tym razem siłę szczypiornistów z Katalonii odczuła ekipa Granollers.

W pierwszej połowie gospodarze nie forsowali tempa rywalizacji, a początkowo goście potrafili dotrzymywać im kroku (6:6). Z czasem podopieczni Xaviera Pascuala wrzucili wyższy bieg i tuż przed przerwą odskoczyli na trzy bramki (18:15).

Po zmianie stron mistrzowie Hiszpanii zdecydowanie narzucili swój styl gry i nie pozwolili na zbyt wiele zawodnikom Fraikin, zwyciężając 39:28.

Liderami FCB byli Raul Entrerrios, Wael Jallouz i Kirył Łazarow, którzy w sumie zdobyli 20 goli. Natomiast Kamil Syprzak zapisał na swoim koncie 3 trafienia.