Niesamowity powrót MTS-u Kwidzyn. Beniaminek na remis ze Słupią!

Jeszcze w 52. minucie Słupia Słupsk prowadziła z MTS-em Kwidzyn 27:21. Sześć ostatnich bramek rzuciły jednak zawodniczki z Kwidzyna i ostatecznie zremisowały w meczu I ligi kobiet.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna / Piłka ręczna

Przed tym meczem zdecydowanymi faworytkami były słupszczanki. Słupia w tym sezonie jeszcze nie przegrała i miała bilans dwa zwycięstwa - dwa remisy. MTS Kwidzyn miał natomiast komplet porażek. Pierwsze minuty poszły zdecydowanie po myśli gospodyń.

Gdy w ciągu trzech minut Natalia Borowska rzuciła cztery bramki z rzędu, w 12. minucie meczu w Słupsku gospodynie prowadziły już 11:4. Zamiast postawić kropkę nad i, oddały jednak inicjatywę zespołowi z Kwidzyna. Pościg MTS-u był bardzo skuteczny.

Na trzy minuty przed przerwą po rzucie Justyny Świerczek, na tablicy wyników widniał rezultat 13:12. Dwie następne bramki rzuciły zawodniczki Słupi i po trafieniu Agnieszki Łazańskiej, w 30. minucie było 15:12. Druga połowa miała jednak niesamowity przebieg.

Najpierw w ciągu ośmiu minut podopieczne Edyty Majdzińskiej rzuciły osiem bramek tracąc zaledwie jedną. Gdy trafiła Alicja Pękala, na tablicy wyników widniał rezultat 16:20 i zapowiadało się na sensację. Gdy MTS miał przewagę, zawodniczki ze Słupska rzuciły 10 bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 26:20!

Jeszcze na osiem minut przed końcem zespół ze środkowego Pomorza prowadził 27:21. Kolejny raz zaczęły jednak atakować szczypiornistki MTS-u. Skuteczna była Dominika Pakalska, a po rzucie Malwiny Hartman w ostatniej minucie, kwidzynianki doprowadziły do remisu i zdobyły swój pierwszy punkt w I lidze po awansie.

Słupia Słupsk - MTS Kwidzyn 27:27 (15:12)

Słupia: Łoś - Borowska 7, Łazańska 6, Lisiecka 6, Ilska 3, Firkowska 2, Cieśla 2, Porębska 1 oraz Smutek, Bogacka, Wiśniewska.