LM: Druga porażka Rhein-Neckar! Kristianstad rozbiło Lwy!

Sensacja w Kristianstad! Miejscowe IFK rozbiło w czwartkowym meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Rhein-Neckar Löwen! To druga z rzędu porażka Lwów z Mannheim i dopiero drugi triumf mistrzów Szwecji.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Prowadzone przez Olę Lindgrena IFK nie dało faworyzowanej ekipie Lwów żadnych szans. Kristianstad losy rywalizacji rozstrzygnęło tak naprawdę w pierwszym kwadransie spotkania. W 13. minucie gospodarze wygrywali już 11:3 i od tego momentu spokojnie kontrolowali przebieg rywalizacji. Grający bez Uwe Gensheimera goście do głosu doszli dopiero w samej końcówce.

Kristianstad do wygranej poprowadził wypożyczony z MVM Veszprém Iman Jamali. Irański rozgrywający bombardował bramkę Lwów od samego początku starcia i zawody zakończył z ośmioma golami. Wszyscy gracze IFK zagrali jednak tego dnia kapitalne zawody. Dość powiedzieć, że mistrzowie Szwecji chybili tylko 6 z 36 rzutów i rywalizację zakończyli z 84-procentową skutecznością.

Do przerwy Kristianstad wygrywało 20:12, a w 41. minucie po golu Kristiana Bjornsena prowadziło już 27:17. Wicemistrzowie Niemiec w pogoń rzucili się dopiero w ostatnich pięciu minutach gry. W 55. minucie przewaga IFK wynosiła jeszcze siedem trafień (31:24), ale w ciągu kolejnych 240 sekund zmalała do zaledwie dwóch bramek (31:29). Pościg Lwów powstrzymał jednak Jamali.

Dzięki wygranej zespół ze Szwecji włączył się do walki o awans do fazy TOP 16. Kristianstad ma na swym koncie cztery punkty i do czwartego obecnie Vive Tauronu Kielce traci już tylko dwa oczka. Rhein-Neckar nie wykorzystało z kolei okazji do objęcia 1. miejsca w grupie.

W drugim czwartkowym spotkaniu Czechowskije Miedwiedi po bardzo zaciętym starciu pokonały Tatran Preszów 29:28. Mistrzowie Rosji przerwali tym samym serię czterech gier bez wygranej. Decydującego o losach spotkania gola zdobył w 59. minucie Aleksander Kotow.