Turniej o Puchar Śląska: Olimpia Piekary Śląskie najlepsza w Zawierciu

Szczypiorniści Olimpii Piekary Śląskie okazali się najlepsi w rozegranym w piątek w Zawierciu turnieju o Puchar Ślaska. Drużyna Sławomira Szenkela w pokonanym polu zostawiła Viret oraz SPR Tarnów.

Piekarzanie zmagania w Zawierciu rozpoczęli od przekonującego triumfu nad ekipą z Tarnowa. Olimpia już po pierwszej połowie (mecze rozgrywane były w wymiarze czasowym 2x25 minut) miała na swoim koncie sześć bramek zaliczki (20:14), w drugiej części gry powiększając przewagę do ośmiu goli. [ad=rectangle] W decydującym spotkaniu podopieczni Sławomira Szenkela pokonali Viret CMC Zawiercie 31:25. Olimpijczycy już po kilku minutach mieli na swym koncie trzy bramki przewagi, po przerwie odskakując na sześciobramkowe prowadzenie. Viret do końca meczu bezskutecznie próbował odwrócić losy rywalizacji.

Gospodarze turnieju zakończyli zmagania na 2. miejscu, w inaugurującym rywalizację meczu ogrywając SPR Tarnów 27:23. Po pierwszej części gry podopieczni Mariusza Szczygła deklasowali swych rywali aż 17:7, w końcówce spotkania tarnowianie odrobili jednak większość strat.

Dla Olimpii oraz Viretu piątkowy turniej był pierwszym sprawdzianem w trakcie przygotowań do nowego sezonu. W szeregach piekarskiej ekipy kapitalne zawody rozegrał zaledwie 17-letni Łukasz Gogola, który w dwóch meczach zdobył 14 bramek.

Wyniki turnieju o Puchar Śląska:

Viret CMC Zawiercie - SPR Tarnów 27:23 (17:7) Olimpia Piekary Śląskie - SPR Tarnów 33:25 (20:14) Viret CMC Zawiercie - Olimpia Piekary Śląskie 25:31 (12:15)