I liga mężczyzn grupa D. Orlen Upstream SRS wygrał w Zamościu i jest nowym liderem

W meczu na szczycie grupy D I ligi mężczyzn, MKS Padwa Zamość przegrała u siebie z Orlen Upstream SRS-em 24:29. Ekipa z Przemyśla awansowała na pozycję lidera. Swój mecz wygrał też będący w czołówce zespół z Sosnowca.

Michał Gałęzewski
zawodnicy Orlen Upstream SRS-u Przemyśl WP SportoweFakty / Kamil Krukiewicz / Na zdjęciu: zawodnicy Orlen Upstream SRS-u Przemyśl
W Zamościu zmierzyły się ze sobą lider i wicelider tabeli. Faworytami zdawali się być gospodarze, jednak to Orlen Upstream SRS szybko zbudował przewagę, zdobywając od 6. do 16. minuty aż 8 bramek, tracąc tylko jedną - z karnego. Gospodarze próbowali odrobić straty i w drugiej połowie przegrywali tylko dwoma bramkami, jednak końcówka należała już do przemyślan, którzy zwyciężyli 29:24.

Ekipa z Przemyśla awansowała na pozycję lidera, a nowym wiceliderem zostało Zagłębie, które nie miało większych problemów z pokonaniem Unimetal Recykling MTS-u Chrzanów. Co prawda jeszcze w 35. minucie było 17:18, kolejnych siedem bramek rzucili goście, którzy prowadzili już różnicą dziewięciu trafień, by ostatecznie wygrać 32:26.

Swój mecz wygrała ostatnia w tabeli Wisła Sandomierz, która w dużej mierze dzięki 10 bramkom Sebastiana Werstlera okazała się lepsza od Olimpii Medex Piekary Śląskie. Wielkie emocje miały miejsce w Zawierciu, gdzie miejscowy Viret remisował 20:20 z KSSPR-em Końskie. Bramkę na wagę trzech punktów rzucił Marcin Kurzawa.