I liga mężczyzn grupa D. Wysokie zwycięstwa czołówki

Zespoły z podium grupy D I ligi mężczyzn nie miały większych problemów w miniony weekend, pokonując wysoko rywali. Najwyżej, bo różnicą aż 18 bramek wygrało Zagłębie Sosnowiec.

Michał Gałęzewski
zawodnicy MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec WP SportoweFakty / Kamil Krukiewicz / Na zdjęciu: zawodnicy MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec
W miniony weekend rozegrano cztery spotkania. MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec nie dało najmniejszych szans rywalowi z Zawiercia. W 40. minucie po tym, jak bramkę zdobył najskuteczniejszy w meczu Kacper Kolano, było już 26:7! Później zespół z Zagłębia Dąbrowskiego nieco oddał pole gry, ostatecznie wygrywając 40:22.

Liderem tabeli pozostaje mająca rozegrany jeden mecz więcej od Zagłębia MKS Padwa Zamość, która wygrała w Piekarach Śląskich 27:17. Po tym, jak na początku drugiej połowy gospodarze zmniejszyli straty do trzech bramek, ekipa z województwa lubelskiego rzuciła dziesięć bramek z rzędu i ostatecznie zwyciężyła 27:17.

Orlen Upstream SRS Przemyśl zgodnie z oczekiwaniami zwyciężył u siebie z ósmym w tabeli Unimetal Recykling MTS-em Chrzanów, natomiast w spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn, SMS ZPRP Kielce pokonał Wisłę Sandomierz 33:28.