Start nadal w grze - relacja z meczu Start Elbląg - Pogoń Szczecin

Elbląski Start, po dwóch porażkach w Szczecinie, przedłużył swoje szanse na zdobycie brązowego medalu. Podopieczne Antoniego Pareckiego pokonały Pogoń 24:20.

Anna Dembińska
Przed spotkaniem w dużo bardziej komfortowej sytuacji były szczecinianki, które prowadziły 2:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Elblążanki zapowiadały jednak, że będą walczyć i zrobią co w ich mocy, by zdobyć brąz.
Początek meczu w Elblągu był bardzo wyrównany i do 10 minuty żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż jedną bramkę. Gdy trzy z kolei gole zdobyły miejscowe, tablica wyników wskazywała 6:4. W kolejnych akcjach skutecznymi interwencjami między słupkami popisała się Adrianna Płaczek, dodatkowo gospodynie grały nieskutecznie i szczecinianki odrobiły straty, a w 21. minucie wyszły na prowadzenie 7:6. Dwie minuty później do siatki trafiła Kinga Grzyb i był remis. W końcówce pierwszej połowy zdecydowanie bardziej skuteczne były podopieczne Adriana Struzika, które na przerwę schodziły przy prowadzeniu 11:8.

Po zmianie stron elblążanki ruszyły do ataku i w ciągu dwóch minut odrobiły straty i tablica wyników wskazywała po 11. Pierwszą bramkę szczecinianki rzuciły dopiero w 37. minucie, a jej autorką była Monika Koprowska. Kolejne akcje to naprzemienne zdobywanie goli, do stanu 14:14. Od 41. drużyny seryjnie trafiały do siatki. Najpierw trzy gole zdobyły przyjezdne, później cztery padły łupem EKS, kolejne trzy rzuciła Pogoń i w odpowiedzi Start zdobył tyle samo. Gospodynie prowadziły dwiema bramkami, na boisku było bardzo nerwowo, co przełożyło się na postawę oby drużyn. Przy stanie 21:19 o czas poprosił szkoleniowiec Pogoni. Zawodniczki EKS zagrały twardo w obronie i nie pozwoliły szczeciniankom wydrzeć sobie zwycięstwa. Wynik meczu na 24:20 ustanowiła Katarzyna Cekała, która zdobyła dwie ostatnie bramki.

Start Elbląg - SPR Pogoń Baltica Szczecin 24:20 (8:11)

Start: Kędzierska, Sielicka - Waga 5, Kołodziejska 5, Grzyb 4, Sądej 3/2, Lisewska 3, Cekała 2, Wolska 1, Aleksandrowicz 1, Mielczewska, Żakowska, Jędrzejczyk, Szopińska.
Kary: 8 minut (Sądej, Grzyb, Aleksandrowicz, Koniuszaniec)
Karne: 2/4

Pogoń: Płaczek 1, Szywerska - Cebula 4, Zawistowska 3, Koprowska 3/1, Zimny 3/2, Stasiak 2, Stachowska 1, Głowińska 2/1, Królikowska 1, Huczko, Noga, Sabała, Jurczyk, Kochaniak, Yashchuk.
Kary: 6 minut (Królikowska, Zawistowska, Noga)