PGNiG Superliga Mężczyzn: Górnik i Stal blisko 5. miejsca

Górnik Zabrze i PGE Stal Mielec po pierwszych spotkaniach są bliższe gry o 5. miejsce. MMTS Kwidzyn i Chrobry Głogów nie wykorzystały atutu własnego boiska.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły zespoły walczące o miejsca 5-8. W pierwszej parze MMTS Kwidzyn zmierzył się z Górnikiem Zabrze. Podopieczni Krzysztofa Kotwickiego bliscy byli sprawienia niespodzianki. Przez 45 minut inicjatywa należała do kwidzynian, którzy umiejętnie wykorzystywali problemy kadrowe rywala. W końcówce spotkania lepiej zaprezentowali się jednak zawodnicy Górnika, którzy wykazali się zimną krwią i wypracowali trzybramkową przewagę przed rewanżem w Zabrzu.  [ad=rectangle] W drugiej parze Chrobry Głogów nie zdołał wykorzystać atutu własnego parkietu i uległ PGE Stali Mielec. Początek spotkania należał do głogowian, którzy wypracowali czterobramkowe prowadzenie. Wydawało się, że Chrobry zdołał przed własną publicznością odnieść przynajmniej skromne zwycięstwo. Zawodnicy Stali jednak jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty. Po zmianie stron inicjatywa należała już do mielczan, którzy szybko odskoczyli na kilka trafień i kontrolowali losy pojedynku. Stal spotkanie zakończyła z zaliczką pięciu bramek i może być już niemal pewna awansu.

W sobotę rozegrano także spotkanie fazy play-out. Zespoły zainaugurowały serię rewanżową. Wybrzeże Gdańsk po raz kolejny znakomicie zaprezentowało się w starciu z Zagłębiem Lubin. Beniaminek przed własną publicznością nie dał szans Miedziowym i dzięki zwycięstwu zrównał się punktami z najgroźniejszym rywalem rywalem. Wynik ten sprawił, że w bardzo trudnej sytuacji znalazł się Śląsk Wrocław.