Twierdza trzyma się mocno - relacja z meczu Warszawianka Warszawa - AZS AWF Biała Podlaska

Warszawianka Warszawa pewnie pokonała AZS AWF Biała Podlaska. Stołeczni szczypiorniści na własnym parkiecie zwyciężyli po raz ósmy w tym sezonie.

Kamil Kołsut
Początek meczu był wyrównany. W grze obu drużyn nie brakowało przypadku, przez co żadna z nich nie była w stanie zbudować sobie większej bramkowej przewagi. Na parkiecie przy Piaseczyńskiej długo trwała wymiana ciosów, aż swój atak uporządkowali gospodarze. Do siatki regularnie trafiać zaczęli Michał Flisiak i Kamil Kieloch, a kilkoma dobrymi interwencjami między słupkami popisał się Tomasz Szałkucki.
Podopieczni Sławomira Bodasińskiego przez sześć minut nie potrafili zdobyć bramki. Warszawianka ich niemoc wykorzystała bezlitośnie, ze stanu 7:8 doprowadzając do wyniku 11:8.

Akademicy z Białej Podlaskiej w pewnym momencie zdołali się przebudzić, końcowe fragmenty pierwszej części gry ponownie należały jednak do drużyny Tomasza Porzezińskiego. Gospodarze dobrze prezentowali się w defensywie, a bardzo dużą pracę w kontrach i przy wyprowadzaniu szybkich ataków wykonał Łukasz Kolczyński, dzięki czemu na przerwę warszawiacy schodzili z sześcioma golami zaliczki.

W drugiej połowie boiskowe wydarzenia znów zdominował chaos. W poczynaniach ofensywnych obu drużyn było dużo improwizacji, a błędy popełniali zarówno gospodarze, jak i goście.

Szczypiorniści z Lubelszczyzny walczyli z Warszawianką jak równy z równym, do zmniejszenia strat to jednak nie wystarczyło. Gospodarze wygrali pewnie, awansując w ligowej tabeli na piątą lokatę. Tego, że na dwie kolejki przez końcem sezonu notowania beniaminka będą stały tak wysoko, latem nie spodziewał się właściwie nikt.

Warszawianka Warszawa - AZS AWF Biała Podlaska 30:24 (17:11)

Warszawianka: Stolarski, Szałkucki - Skorek 2, Płodowski, Olęcki 1, Przykuta 2, Flisiak 3, Soja, Kieloch 6, Kolczyński 9/2, Podobas 2, Kwiatkowski 5.