Superligowe posiłki nie pomogły - relacja z meczu MKS AZS UMCS Lublin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

MKS AZS UMCS Lublin mimo posiłków z MKS-u Selgros, przegrał z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk 25:28. Aż dwanaście bramek dla zespołu gości rzuciła reprezentantka Polski - Karolina Siódmiak.

Michał Gałęzewski
MKS AZS UMCS Lublin w tym sezonie ma sporego pecha. Zawodniczki z południowo-wschodniej Polski większość spotkań przegrywają minimalnie i zajmują aktualnie miejsce spadkowe. AZS Łączpol AWFiS zajmuje drugie miejsce w tabeli, jednak ma tyle samo punktów co prowadzący UKS PCM Kościerzyna.
Mecz rozpoczął się znakomicie dla zawodniczek znad morza, z którymi kompletnie nie radziły sobie lublinianki w defensywie. W ósmej minucie po rzucie Marty Karweckiej, na tablicy wyników widniał już rezultat 7:1. Wysokie prowadzenie podopiecznych Jerzego Cieplińskiego utrzymywało się do siedemnastej minuty, gdy po karnym Karoliny Siódmiak widniał rezultat 11:4. Później do głosu doszły gospodynie.

Zawodniczki, w barwach których wystąpiło pięć zawodniczek grających w MKS-ie Selgros zaczęły odrabiać straty. Skutecznie karne wykonywała Katarzyna Kozimur, a po trafieniu Agnieszki Blaszki, na pięć minut przed przerwą było już tylko 11:13. Ostatnie cztery minuty pierwszej połowy, to prawdziwy popis strzelecki gdańszczanek. Zdobyły one wówczas pięć bramek tracąc dwie i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 13:18.

Po zmianie stron gospodynie ponownie zaatakowały. Grały bardzo skutecznie i w 35 minucie po trafieniu Kozimur, doprowadziły do remisu 18:18. W tym meczu obie drużyny grały jednak falami i cztery kolejne bramki rzuciły gdańszczanki. Do końca, głównie dzięki świetnej postawie Karoliny Siódmiak utrzymywała się kilkubramkowa przewaga zespołu gości i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25:28. - Zagrałyśmy za słabo w obronie, w ataku również zawiodła skuteczność. Możemy żałować, bo parę razy doszłyśmy rywalki, ale to Gdańsk był lepszy - podsumowała Monika Nóżka, bramkarka lubelskiej drużyny.

MKS AZS UMCS Lublin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:28 (13:18)

MKS AZS UMCS: Baranowska, Nóżka, Gruszecka - Kozimur 10, Blaszka 4, Szarawaga 4, Konsur 3, Nocuń 3, Charzyńska 3 oraz Pękalska, Szyszkowska.
Kary: 4 min.
Karne: 6/6.

AZS Łączpol: Obrębalska, Skonieczna - Siódmiak 12, Osadcza 4, Orzłowska 4, Gelińska 2, Lipska 2, Karwecka 2, Pesel 1, Ciura 1 oraz Klonowska, Neitsch.
Kary: 14 min.
Karne: 3/3.

Kary: MKS AZS UMCS - 4 min. (Kozimur 2 min., Nocuń 2 min.), AZS Łączpol AWFiS - 14 min. (Klonowska 6 min., Lipska 2 min., Osadcza 2 min., Orzłowska 2 min., Gelińska 2 min.).
Sędziowie: Słowiński, Skwarek (Warszawa).