Zwycięstwo juniorek w meczu z Włochami

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych U17 zwyciężyła w piątek kadrę Portugalii, dzięki czemu jest o krok od awansu na mistrzostwa Starego Kontynentu.

Maciej Madey

Podopieczne Tomasza Konitza były faworytkami spotkania, ale długo nie potrafiły tego udowodnić. Gubiła ja przede wszystkim nieskuteczność w ofensywie, która nie pozwalała na uzyskanie przewagi bramkowej. Kibice nie mogli więc narzekać na nadmiar goli - w 24. minucie na tablicy widniał remis 6:6. Tuż po zmianie stron Polki przez własną niefrasobliwość pozwoliły rywalkom na cztery trafienia z rzędu i przegrywały 9:11. Po przerwie na żądanie biało-czerwone szybko odrobiły stratę i zaprezentowały oczekiwany poziom. W 51 minucie wygrywały aż 20:13 i do końcowej syreny bezlitośnie wykorzystywały coraz słabszą dyspozycję fizyczną Włoszek, ostatecznie zwyciężając 24:15.

Kolejny, decydujący o awansie na mistrzostwa Europy mecz biało-czerwonych już w niedzielę, również w Chorzowie. O godzinie 14:00 Polki zmierzą się z Portugalią, które dziś rozegrają swoje spotkanie z Włochami.

Polska - Włochy 24:15 (9:7)

Polska: Kamińska, Jaśkiewicz - Nosek 6, Pękala 1, Świerczek, Szynkaruk 1, Błaszkowska 4, Granicka 1, Kowalczyk 4, Stokowiec, Płomińska 1, Racka, Więckowska 2, Stokłosa 2, Uścinowicz 2.