Bundesliga: Spacer Lwów z beniaminkiem z Bietigheim

Szczypiorniści Rhein-Neckar Löwen wysoko pokonali SG BBM Bietigheim w zaległym meczu 20. kolejki DKB Handball Bundesligi. Lwy do wygranej 35:25 poprowadzili Niklas Landin i Patrick Groetzki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Wynik wtorkowego spotkania wicelidera z Mannheim z zamykającą stawkę drużyną z Bietigheim nie mógł być inny. To po stronie podopiecznych Nikolaja Jacobsena znajdowały się wszystkie atuty - począwszy od przewagi własnego parkietu, po bilans gier w obecnych rozgrywkach. Przed pierwszym gwizdkiem Rhein-Neckar Löwen miało na swoim koncie dziewiętnaście zwycięstw w dwudziestu dwóch występach, Bietigheim natomiast w trakcie ponad połowy sezonu zdołało wywalczyć raptem... siedem punktów.
Lwy we wtorkowy wieczór potrzebowały niespełna dwudziestu minut, by rozstrzygnąć losy rywalizacji. Przyjezdni po przyzwoitym początku w 18. minucie przegrywali jeszcze tylko 8:10, potem jednak gracze trenera Jacobsena rzucili pięć bramek pod rząd i wypracowaną siedmiobramkową przewagę dowieźli do końca pierwszej połowy (21:14). Po zmianie stron RNL kontrolowało wydarzenia na parkiecie. Jeden z lepszych meczów w sezonie rozgrywał Patrick Groetzki, który spotkanie zakończył z 10 trafieniami. Świetnie też spisywał się Niklas Landin. Duńczyk w trakcie całego meczu odbił 16 rzutów rywali, co dało mu blisko 40-procentową skuteczność interwencji.

W 35. minucie prowadzenie Lwów wzrosło do dziesięciu bramek (24:14), by w ciągu kolejnych siedmiu minut osiągnąć rozmiary trzynastu trafień (28:15). Jeszcze w 51. minucie przewaga RNL wynosiła czternaście goli (34:20), jednak goście w samej końcówce nieco zmniejszyli rozmiary porażki, ostatecznie ulegając 25:35.

Lwy dzięki wygranej zrównały się liczbą punktów z THW Kiel i powróciły na 1. miejsce w tabeli Bundesligi. Kolejne spotkania ligi niemieckiej zaplanowane zostały na środę i czwartek. Wtedy też swój mecz rozegra Füchse Berlin Bartłomieja Jaszki, pojedynek SC Magdeburga Bartosza Jureckiego i Andrzeja Rojewskiego z TSV Hannover-Burgdorf odbędzie się zaś w niedzielę.

Zaległy mecz 20. kolejki DKB Handball Bundesligi:

Rhein-Neckar Löwen - SG BBM Bietigheim 35:25 (21:14) Najwięcej bramek: dla RNL - Patrick Groetzki 10, Harald Reinkind 5, Kim Ekdahl Du Rietz, Mads Mensah Larsen, Bjarte Myrhol - po 4; dla Bietigheim - Roko Praznik 5, Roman Kirvelavicius, Dominik Schmid - po 4.