Przełamanie Sokoła - relacja z meczu AZS AWF Biała Podlaska - Vetrex Sokół Kościerzyna

Nie było niespodzianki w meczu AZS AWF Biała Podlaska - Vetrex Sokół Kościerzyna. Zwyciężył zespół gości, dzięki czemu awansował na ósme miejsce w tabeli.

Michał Gałęzewski
Mecz z Vetreksem Sokół Kościerzyna był dla zespołu z Białej Podlaskiej spotkaniem ostatniej szansy. Podopieczni Sławomira Bodasińskiego po awansie do I ligi mają problemy i wygrali zaledwie dwa spotkania. Vetrex Sokół słabo rozpoczął rok, od porażek z Piotrkowianinem i z SMS ZPRP.
Obie drużyny nie zagrały w pełnych składach. W ekipie gospodarzy zabrakło m.in. Bartosza Warmijaka, a w Vetreksie Sokół nie wyszedł na boisko Ireneusz Żak. Od początku spotkania zawodnicy z Kościerzyny prowadzili różnicą 2-3 bramek. Tuż przed przerwą drużyna z Kościerzyny, dla której aż dziewięć bramek rzucił Maciej Reichel rzuciła pięć bramek tracąc zaledwie jedną i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 11:17.

Vetrex Sokół Kościerzyna w drugiej połowie kontrolował sytuację na boisku, nie dając sobie wydrzeć dwóch punktów drużynie z Białej Podlaskiej. Po tym zwycięstwie podopiecznych Andrzeja Gryczki czeka jeszcze trudniejsze wyzwanie - 21 lutego podejmą oni Warmię Traveland Olsztyn. AZS AWF czeka natomiast lekcja od KPR-u Borodino Legionowo.

AZS AWF Biała Podlaska - Vetrex Sokół Kościerzyna 23:30 (11:17)

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Mentel - Pezda 7, Wasiłek 5, Stefaniec 5, Kula 2, Helman 1, Jaszczuk 1, Kubajka 1, Wędrak 1 oraz Chodur, Krawczyk.
Kary: 2 min.
Karne: 4/4.

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - M.Reichel 9, A.Bronk 6, Lisiewicz 5, Janusiewicz 5, T.Bronk 2, Piechowski 1, Szala 1, Ringwelski 1 oraz Bednarek, Kuczyński.
Karne: 4/4.

Kary: AZS AWF - 2 min. (Wasiłek 2 min.), Vetrex Sokół - 2 min. (Lisiewicz 2 min.).
Sędziowie: Dębski, Rodacki (Kielce).