Lisewska rozstrzelała Srebrne Lwice - relacja z meczu Start Elbląg - SPR Olkusz

W dobrym stylu na ligowe parkiety powróciły piłkarki ręczne Startu Elbląg, które w sobotnim spotkaniu 12. kolejki PGNiG Superligi pokonały przed własną publicznością SPR Olkusz.

Sławomir Bromboszcz
Szczypiornistki Startu Elbląg do spotkania z SPR-em Olkusz przystąpiły niezwykle zmobilizowane, wiedziały bowiem że wyprzedzające je zespoły z Koszalina i Gdyni zmierzą się w bezpośrednim pojedynku, co będzie okazję, by zbliżyć się do czołówki. W pierwszej rundzie rozgrywek elblążanki zdeklasowały Srebrne Lwice, wygrywając różnicą trzynastu bramek.
Podopieczne Antoniego Pareckiego od pierwszych minut nadawały ton rywalizacji. Znakomicie prezentowała się Sylwia Lisewska, która już w pierwszych akcjach spotkania dała próbkę swoich umiejętności. Pozwoliło to zawodniczkom z Elbląga objąć prowadzenie 3:1. Srebrne Lwice dotrzymywały kroku rywalkom tylko przez pierwszy kwadrans, później coraz wyraźniej zaznaczała się przewaga gospodyń. Po trafieniu Lidii Żakowskiej Start prowadził już 10:6 i o czas dla swojego zespołu poprosił Zdzisław Wąs.

Przekazane uwagi poskutkowały, bowiem olkuszanki zaczęły grać nieco lepiej. Skuteczna gra Pauliny Marszałek sprawiła, że w końcówce pierwszej połowy Srebrne Lwice zdobyły bramkę kontaktową 13:12. Elblążanki zeszły do szatni z zaliczką tylko dwóch trafień 14:12. Ostatnie minuty pierwszej odsłony pojedynku sprawiły, że wydawało się, że po przerwie kibice zgromadzeni w elbląskiej hali będą świadkami emocjonującego widowiska.

W drugich 30 minutach Start spisywał się jednak lepiej i zaczął systematycznie budować przewagę. Po trafieniu Hanny Sądej gospodynie miały już pięć bramek zaliczki 24:19 i w tym momencie było już po meczu. Zespół Antoniego Pareckiegow ostatnim kwadransie kontrolował sytuację na parkiecie i nie pozwolił rywalkom na to, by uwierzyły że są w stanie wywieź z Elbląga korzystny rezultat. Zwycięstwo Startu przypieczętowała Joanna Waga, która w ostatnim minutach wzięła na siebie ciężar zdobywania bramek. Miejscowe wygrały 34:27.

Start Elbląg - SPR Olkusz 34:27 (14:12)

Start: Sielicka, Kędzierska, Borkowska - Mielczewska 2, Żakowska 1, Sądej 2, Waga 6, Wolska 5, Jędrzejczyk 3, Szymańska 2, Szopińska, Lisewska 11, Grzyb 2.

SPR: Wąż, Hoffman, Knapik - Leńczuk, Nowak 1, Przytuła 6, Wicik 4, Marszałek 4, Fierka 2, Kobzar 3, Wcześniak 1, Basiak 5, Serafimovska 1.

Sędziowie: Godzina-Kamrowski. Delegat: Aleksander Madejak.