Trzy Korony rozstrzelały Niemki - relacja z meczu Szwecja - Niemcy

Reprezentacja Szwecji pokonała Niemcy 39:32 (23:17) w spotkaniu 3. kolejki grupy C. Szczypiornistki ze Skandynawii zrobiły duży krok w kierunku awansu do półfinału mistrzostw Europy.

Sławomir Bromboszcz
Już przed spotkaniem wiadome było, że oba zespoły awansują do kolejnej rundy rozgrywek. Nie oznaczało to wcale, że mecz ten nie ma znaczenia, wręcz przeciwnie. Punkty zdobyte w tej rywalizacji przechodzą do kolejnej rundy. Niemki do tej pory zdołały pokonać tylko Chorwatki, które jednak odpadną z turnieju. Szwedki natomiast zremisowały z Holenderkami.
Spotkanie znakomicie rozpoczęły szczypiornistki reprezentacji Szwecji. W zespole Trzech Koron niezwykle aktywne były zwłaszcza Isabelle Gullden i Nathalie Hagman, które w pierwszej połowie regularnie ostrzeliwały bramkę rywalek. Szwedki bardzo szybko powiększały swoje prowadzenie, po kwadransie gry prowadziły już 13:6. Tragicznie spisywały się bramkarki reprezentacji Niemiec Katja Schülke i Clara Woltering, które pierwszą udaną interwencją zaliczyły dopiero w 19 minucie!

Niemki po fatalnym początku spotkania nieco się otrząsnęły. Sygnał do odrabiania strat dała Svenja Huber, która skutecznie wykańczała akcje ze skrzydła oraz wykorzystywała rzuty karne. Szwedki w końcówce pierwszej połowy często musiały radzić sobie w osłabieniu i rywalki zdołały nieco zniwelować straty 14:18. Ostatnie słowo w pierwszej części spotkania należała jednak do szczypiornistek Trzech Koron, które odskoczyły na sześć bramek. W pierwszej połowie Szwedki grały na niesamowitej skuteczności 88 procent i do szatni zeszły prowadząc 23:17.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu inicjatywa należała do piłkarek ręcznych ze Szwecji, które kontrolowały sytuację na parkiecie. W 48 minucie po dwóch trafieniach Jenny Alm podopieczne Thomasa Sivertssona prowadziły już 33:24. W końcówce spotkania Niemkom udało się nieco zniwelować straty 30:35. Pomogły w tym skutecznie interwencje Clary Woltering. Ostatnie słowo należało jednak do Skandynawek, kilkoma ładnymi akcjami popisała się Jamina Roberts. Szwedki zwyciężyły i zainkasowały cenne punkty.

Szwecja - Niemcy 39:32 (23:17)

Szwecja: Bundsen, Idehn - Agren, Fogelström 3, Blohm 3, Roberts 2, Sand, Ahlm, Torstenson 2, Gullden 10/3, Helleberg 2, Hagman 6, Jacobsen, Oden 4, Alm 6, Johansson 1.