Dwaj nowi pomogli gospodarzom - relacja z meczu Kar-Do Spójnia Gdynia - Real Astromal Leszno

Po emocjonującym spotkaniu wzmocniona dwoma nowymi zawodnikami Kar-Do Spójnia pokonała Real Astromal Leszno 23:22. Dzięki temu gdynianie awansowali na piąte miejsce w lidze.

Michał Gałęzewski
Kar-Do Spójnia Gdynia w tym sezonie spisuje się znacznie lepiej od Realu Astromal Leszno. Podopieczni Marcina Markuszewskiego znajdują się w górnej części tabeli, natomiast gracze z Wielkopolski walczą w jej dolnych rejonach. Dodatkowo gospodarze zostali wzmocnieni dwoma nowymi zawodnikami. Do drużyny dołączyli doświadczony Andrzej Bystram oraz bramkarz Cezary Zielke.
Od początku spotkania nie było jednak widać różnicy klas pomiędzy zawodnikami. Po tym, jak podopieczni Ryszarda Kmiecika rzucili trzy bramki z rzędu, po trafieniu Huberta Szkudelskiego na tablicy wyników widniał rezultat 4:6. Później goście spisywali się jeszcze lepiej, dzięki czemu po 23 minutach prowadzili już różnicą czterech bramek.

Drogę do leszczyńskiej bramki zaczął jednak znajdować Rafał Rychlewski, a po trafieniu Rafała Staniszewskiego, Kar-Do Spójnia wyszła na remis 14:14. Ostatnią bramkę przed przerwą zdobył jednak Szkudelski i goście schodzili na nią z jednobramkowym zapasem.

Po zmianie stron bramkę w Kar-Do Spójni zamurował Mateusz Zimakowski. Od 32 do 49 minuty skapitulował on tylko raz! W tym czasie gospodarze zaczęli dominować na boisku. Próbki swoich umiejętności pokazał Bystram, a gdy bramkę rzucił Mateusz Wróbel, gdynianie prowadzili 21:17.

Jeszcze w 53 minucie gospodarze prowadzili 23:19 i wydawało się, że nic im już nie zagrozi. Trzy trafienia w ciągu trzech minut zaliczył jednak Real Astromal i po dwóch bramkach z rzędu rzuconych przez Macieja Wieruckiego, było już tylko 23:22. Do końca żaden bramkarz nie dał się jednak pokonać i dwa punkty zostały w Trójmieście.

Kar-Do Spójnia Gdynia - Real Astromal Leszno 23:22 (14:15)

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Zielke - Rychlewski 6, Wróbel 5, Derdzikowski 4, Nowaliński 2, Staniszewski 2, Bystram 2, Chyła 1, Szlinger 1 oraz Stelmasik, Nazimek, Naus, Kowalski.
Kary: 8 min.
Karne: 0/1.

Real Astromal: Musiał, Skorupiński - M.Wierucki 5, Szkudelski 5, Krystkowiak 4, J.Wierucki 3, Giernas 2, Misiaczyk 2, Przekwas 1 oraz Wąsiewicz, Łuczak, Wesołek, Jasiczek, Nowak.
Kary: 10 min.
Karne: 0/0.

Kary: Kar-Do Spójnia - 8 min. (Derdzikowski 4 min., Bystram 2 min., Nazimek 2 min.), Real Astromal - 10 min. (Przekwas 2 min., Nowak 2 min., Jasiczek 2 min., Łuczak 2 min., Skorupiński 2 min.).
Sędziowie: Krzemień, Wojciechowski (Szczecin).