Marcin Tórz wrócił do gry - relacja z meczu Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - AZS AWF Biała Podlaska

Ósmą wygraną w bieżącym sezonie odnieśli piłkarze ręczni Piotrkowianina. Pokonali przed własną publicznością ostatni w tabeli AZS AWF Biała Podlaska 37:22 (19:12).

Michał Ostafijczuk
Faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden. Od pierwszych minut spotkania przewaga Piotrkowianina nie podległa żadnej dyskusji co miało odzwierciedlenie w wyniku. W 26. minucie gospodarze prowadzili już dziesięcioma trafieniami - 19:9. W tym momencie Janusz Szymczyk wpuścił na boisko rekonwalescenta Marcina Tórza.
Bez wątpienia było to najważniejsze wydarzenie tego spotkania. Popularny "Tórzyk" nie grał bowiem przez kilka ostatnich miesięcy ze względu na kontuzję. Daleki jest od swojej optymalnej dyspozycji, ale trener Piotrkowianina liczy na to, że jego forma będzie rosła. - Marcin zagrał zaledwie kilka minut, nie rzucił żadnej bramki, ale jestem przekonany, że z dnia na dzień jego dyspozycja będzie wzrastała. Mam nadzieję, że już w wyjazdowym meczu w Olsztynie wpisze się na listę strzelców - powiedział piotrkowski szkoleniowiec.

W drugiej połowie jedną zagadką było to czy Piotrkowianin po raz trzeci z rzędu w meczu ligowym osiągnie liczbę czterdziestu rzuconych bramek. Tak pewnie by się stało gdyby nie roszady w składzie gospodarzy. Trener gospodarzy wpuścił na boisko wszystkich zawodników wpisanych do meczowego protokołu i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 37:22.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. - AZS AWF Biała Podlaska 37:22 (19:12)

Piotrkowianin: Banisz, Procho, Pietruszka - Zinchuk 4/1, Kozłowski, Tórz, Woynowski 10, Iskra 5, Chełmiński, Różański 1, Swat 10/4, Hejniak, Szczukocki 1, Jankowski, Pacześny 6/1.
Kary: 0 min.
Karne: 6/7.

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski - Zielonka 2, Warmijak, Chodur 1, Wasiłek, Helman 4/1, Stefaniec, Walczak, Kula, Rusin 10, Jaszczuk 1, Krawczyk 2, Kubajka 2.
Kary: 10 min.