Superliga kobiet: Niespodzianka w Chorzowie, Start lepszy do Pogoni (wyniki)

W środę szczypiornistki z PGNiG Superligi rozegrały trzy spotkania w ramach 11. kolejki. W Chorzowie piłkarki ręczne Ruchu podzieliły się punktami z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin.

Sławomir Bromboszcz
Środowe spotkania PGNiG Superligi dostarczyły ogromnych emocji. Do pojedynku na szczycie doszło w Elblągu, gdzie miejscowy Start rywalizował z Pogoń Baltica Szczecin. Podopieczne Adriana Struzika znakomicie rozpoczęły spotkanie, po 10 minutach prowadziły 7:3. W pierwszej połowie Pogoń była stroną przeważającą i do szatni zeszła z zaliczką dwóch trafień 12:10. Po zmianie stron role się odwróciły, do głosu doszły zawodniczki Startu, które odskoczyły na trzy trafienia. Szczecinianki walczyły do końca, jednak elblążanki nie wypuściły zwycięstwa z rąk 24:23.
Świadkami niezwykle zaciętego spotkania byli także kibice w Chorzowie, gdzie świetnie spisujące się w tym sezonie szczypiornistki Ruchu sprawiły niespodziankę remisując z wyżej notowanym KGHM Metraco Zagłębiem Lubin. W pierwszej połowie gra toczyła się bramka za bramkę. W drugiej odsłonie inicjatywę przejęły Niebieskie, które wypracowały pięciobramkową przewagę 26:21. Sensacja wisiała w powietrzu, jednak Miedziowe do końca walczyły o korzystny rezultat i zdołały zdobyć cenny punkt 30:30.

Nie zawiodły także piłkarki ręczne w Lublinie, gdzie zmierzyły się dwa najlepsze zespoły pierwszej rundy rozgrywek. Szczypiornistki miejscowego MKS-u Selgros po interesującym spotkaniu pokonały Vistal Gdynia. Początek meczu mógł zwiastować łatwe zwycięstwo mistrzyń Polski, później jednak gdynianki poprawiły swoją grę i dotrzymywały kroku rywalkom. W 57 minucie lublinianki prowadziły tylko 26:25 i każdy wynik był możliwy. Podopieczne Sabiny Włodek nie pozwoliły jednak wydrzeć sobie zwycięstwa i pokonały Vistal 29:25.

KPR Ruch Chorzów - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 30:30 (14:15)

Start Elbląg - SPR Pogoń Baltica Szczecin 24:23 (10:12)

MKS Selgros Lublin - Vistal Gdynia 29:25 (11:8)