Udany debiut Skutnika - relacja z meczu KS Azoty Puławy - Nielba Wągrowiec

Azoty Puławy pokonały na własnym parkiecie Nielbę Wągrowiec. Udany debiut w roli trener nadwiślańskiej drużyny zaliczył Ryszard Skutnik.

Kamil Kołsut
- Nasi rywale są po małej burzy. Trudno w tym momencie powiedzieć, czy ta zmiana wpłynie na nich pozytywnie, czy negatywnie. Puławianie grają u siebie i na pewno są faworytem. My jedziemy tam jednak po punkty - mówił przed pierwszym gwizdkiem trener Nielbistów, Zbigniew Markuszewski. Jego podopieczni walczyli dzielnie, wyżej notowanego rywala pokonać im się jednak nie udało.
Zawodnicy beniaminka od pierwszych minut postawili Azotom trudne warunki. Spotkanie szybko zamieniło się w zaciętą wymianę ciosów. Grę puławian ciągnął Piotr Masłowski, po drugiej stronie boiska prym wiódł zaś doskonale znający halę przy ulicy Partyzantów Artur Barzenkou. Żadna z drużyn nie była w stanie zbudować większej bramkowej przewagi i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku remisowym.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. Dobra gra defensywna oraz skuteczne interwencje Viliusa Rasimasa sprawiły, że Nielbiści mieli ogromne problemy z trafieniem do siatki, choć pod bramką Azotów jak w ukropie uwijał się Bartosz Świerad. Napędzani przez Masłowskiego miejscowi byli skuteczniejsi, a różnica dzieląca obie ekipy w pewnym momencie sięgnęła nawet czterech trafień.

Na dziesięć minut przed finałową syreną zawodnicy Markuszewskiego przypuścili ostatni szturm na puławską bramkę. Goście zdobyli trzy gole z rzędu, doprowadzając do wyniku 24:23. Finałowe fragmenty meczu należały już jednak do rywali, a decydujące trafienia zaliczył Rafał Przybylski.

KS Azoty Puławy - Nielba Wągrowiec 29:24 (15:14)

Azoty: Bogdanov, Rasimas - Kus 4, Skrabania 2, Tarabochia 1, Przybylski 3, Grzelak, Masłowski 9, Krajewski 2, Savić 1, Prce 5, Sobol 2/1.