PGNiG Superliga kobiet: Przełamanie Zagłębia, cenne wygrane Akademiczek i KPR-u (wyniki)

Pięć spotkań 9. kolejki PGNiG Superligi kobiet rozegrane zostało w sobotnie popołudnie. Złą serię przełamały wicemistrzynie kraju z Lubina, ważne wygrane odniosły zaś Energa AZS i KPR Jelenia Góra.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Po półtoramiesięcznym okresie oczekiwania szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin powróciły an zwycięską ścieżkę. Podopieczne trener Bożeny Karkut po trzech porażkach i remisie w sobotę zwyciężyły na trudnym terenie w Nowym Sączu, pokonując Olimpię-Beskid różnicą trzech trafień (28:25). Góralki postawiły Miedziowym bardzo twarde warunki gry, niemal całą pierwszą połowę dyktując warunki gry. Zagłębie nieznaczną przewagę wywalczyło tuż po przerwie i do końcowego gwizdka kontrolowało wydarzenia na parkiecie.
Tyle samo punktów co Zagłębie ma na swym koncie po dziewięciu meczach Start Elbląg. W sobotę zawodniczki Antoniego Pareckiego bez większych problemów pokonały we własnych progach KPR Ruch Chorzów, w drugiej części spotkania całkowicie dominując Niebieskie. Nieco więcej problemów z sięgnięciem po komplet punktów miał zaś KPR Jelenia Góra, szczypiornistki ze stolicy Karkonoszy w końcówce przechyliły jednak szalę zwycięstwa na swą korzyść i wygrały z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 33:27.

Cenne zwycięstwa w sobotnich spotkaniach odniosły ponadto Vistal Gdynia oraz Energa AZS Koszalin. Gdynianki po dość jednostronnym meczu gładko ograły Aussie Sylex Sambor Tczew, dzięki czemu w ligowej tabeli zmniejszyły straty do liderek z Lublina do jednego punktu. Akademiczki zaś po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu pokonały SPR Pogoń Balticę Szczecin, utrzymując tym samym wysoką trzecią lokatę w tabeli.

Kolejna seria spotkań niemal w pełni rozegrana zostanie w środku tygodnia (12 listopada). Na weekend zaplanowane zostały zaledwie dwa mecze PGNiG Superligi kobiet.