Beniaminek nie zwalnia tempa - relacja z meczu AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Jutrzenka Płock

Lider tabeli I ligi kobiet, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk pokonał Jutrzenkę Płock 27:20 i umocnił się na pierwszej pozycji udowadniając, że przedsezonowe deklaracje miały solidne podstawy.

Michał Gałęzewski
Po awansie do I ligi, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk pewnie wygrywa każdy swój kolejny mecz. Również przed pojedynkiem z Jutrzenką Płock to podopieczne Jerzego Cieplińskiego były faworytkami. Płocczanki bowiem miały na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki.
Co prawda tempo meczu między drużynami z Gdańska i Płocka nie porywało, jednak już od początku spotkania na trzybramkową przewagę wyszły gospodynie, które po bramce Marty Karweckiej w piątej minucie -prowadziły 3:0. W dalszej fazie spotkania podopieczne Jarosława Stawickiego nie załamywały rąk, tylko grały bramka za bramkę. W końcu jednak gospodynie pokazały klasę.

Od osiemnastej do trzydziestej minuty, zawodniczki prowadzone przez Jerzego Cieplińskiego ze stanu 9:6, wyszły na prowadzenie 16:7 i wynik spotkania był już praktycznie przesądzony. Największą przewagę gospodynie osiągnęły w 43 minucie. Gdy bramkę zdobyła Sylwia Neitsch, na tablicy wyników widniał już rezultat 24:13.

Do końca spotkania Jutrzenka co prawda zdołała zmniejszyć stratę do różnicy siedmiu bramek, lecz dwa punkty pozostały w Gdańsku. W następnej kolejce AZS Łączpol AWFiS podejmie KPR Kobierzyce, natomiast płocczanki zagrają we własnej hali z UKS-em PCM Kościerzyna.
Gdańszczanki zdobyły kolejne dwa punkty (fot. Paweł Godlewski) Gdańszczanki zdobyły kolejne dwa punkty (fot. Paweł Godlewski)
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Jutrzenka Płock 27:20 (16:7) AZS Łączpol AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Gelińska 5, Siódmiak 4, Kilanowska 3, Konefał 3, Neitsch 2, Klonowska 2, Orzłowska 2, Pesel 2, Karwecka 1, Maszota 1, Bunikowska 1, Dygant 1. Kary: 10 min, Karne: 5/5.

Jutrzenka: Dobrowolska - Stasiak 5, Rędzińska 3, Mokrzka 3, Jasińska 2, Homonicka 2, Krysiak 2, Kwasiborska 2, Waszkiewicz 1 oraz Pawłowska, Salamandra, Dudek.
Kary: 6 min.
Karne: 4/5.

Kary: AZS Łączpol AWFiS - 10 min. (Dygant 2 min., Orzłowska 2 min., Bunikowska 2 min., Neitsch 2 min., Karwecka 2 min.), Jutrzenka - 6 min. (Waszkiewicz 4 min., Dudek 2 min.).
Sędziowie: Kaniecki, Sarnowski.