Absolwenci SMS-u lepsi od uczniów - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg

SMS ZPRP Gdańsk mimo, że przez większość spotkania stawiał spory opór, ostatecznie przegrał z Meblami Wójcik 25:28. Najwięcej bramek zdobył zawodnik gospodarzy, Przemysław Mrozowicz.

Michał Gałęzewski
Faworytami spotkania byli zawodnicy z Elbląga, którzy co prawda przeciętnie rozpoczęli sezon, jednak dysponują bardzo dobrym jak na pierwszoligowe warunki potencjałem kadrowym. W Meblach Wójcik grają też zawodnicy, którzy jeszcze niedawno szkolili się w Szkole Mistrzostwa Sportowego - Marcin Szopa, Jakub Malczewski, Piotr Adamczak i Mikołaj Kupiec.
Spotkanie rozpoczęło się nieprzyjemnie dla Damiana Malandego, wrócił do gry. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy po tym, jak Przemysław Mrozowicz pokonał Marcina Głębockiego, prowadzili 5:3. Duża w tym zasługa Jakuba Skrzyniarza, który bardzo dobrze spisywał się na bramce SMS-u.

Z biegiem czasu coraz lepiej grali podopieczni Dariusza Molskiego, którzy na pierwsze prowadzenie wyszli po bramce Jakuba  Olszewskiego w czternastej minucie spotkania. Po rzucie Grzegorza Dorsza trzy minuty przed końcem prowadzili już różnicą trzech trafień. Wynik pierwszej połowy rzutem na dwie sekundy przed końcową syreną ustalił Borys Brukwicki. - Dobrze weszliśmy w mecz. Do 20 minuty trzymaliśmy się rywala. Później Elbląg zaczął przeważać, na szczęście po bramce Borysa Brukwickiego zeszliśmy na przerwę na remis - zauważył Jakub Skrzyniarz.

Podopieczni Marcina Pilcha na drugą połowę wyszli bardzo zmotywowani i po ośmiu minutach po tym, jak Tomasz Pietruszko pokonał Adriana Fiodora prowadzili 17:16. Licealiści z Gdańska zamiast zachować spokój, zaczęli popełniać coraz więcej niewymuszonych błędów. Wykorzystali to goście, którzy szybko wyszli po rzucie Mikołaja Kupca na czterobramkową przewagę. Jak się okazało, nie wypuścili jej z rąk i zwyciężyli różnicą trzech trafień. - SMS poza meczem w Legionowie mocno walczył z każdym. Z tą drużyną trzeba grać konsekwentnie - dodał Dariusz Molski.

SMS ZPRP Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 25:28 (13:15)

SMS ZPRP: Skrzyniarz - Mrozowicz 8, Bekisz 5, Majdziński 5, Kawka 3, Brukwicki 2, Pietruszko 1, Moryto 1, Orzechowski, Skwierawski, Pawłowski.
Kary: 8 min.
Karne: 1/3.

Meble Wójcik: Głębocki, Fiodor - Szopa 6, Kupiec 5, Dorsz 3, Adamczak 3, Olszewski 3, Malandy 3, Serpina 2, Malczewski 2, Gębala 1 oraz Kostrzewa, Gryz.
Karne: 4/4.

Kary: SMS ZPRP - 8 min. (Pietruszko 2 min., Pawłowski 2 min., Kawka 2 min., Mrozowicz 2 min.), Meble Wójcik - 8 min. (Serpina 6 min. - cz.k., Gryz 2 min.).
Sędziowie: Kaniecki, Sarnowski.