Expressowe tempo - relacja z meczu KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.- Czuwaj Przemyśl

To było spotkanie, które mogło się podobać fanom szczypiorniaka. Po meczu rozgrywanym w szybkim tempie KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski pokonała drużynę Czuwaju Przemyśl.

Dawid Bilski

Gospodarze rozpoczęli dobrze, prowadząc 5:3 w 5. minucie. Zespół z Przemyśla szybko odrobił straty. W 7 minucie do stanu 6:6 doprowadził Paweł Stołowski. Na swoim parkiecie ponownie biało-czerwoni pokazali, że drzemią w nich duże umiejętności. Kluczem do ponownego odskoczenia rywalom była świetna postawa w defensywie.

W ekipie Harcerzy najjaśniejszą postacią na boisku był Henryk Rycharski, który swoimi interwencjami zatrzymał kilka szybkich kontr wyprowadzonych po stratach swoich rywali. Nieomylny natomiast na linii siódmego metra był Łukasz Hataś.
Napędzona defensywą Ostrovia w 40 minucie prowadziła już 28:21. W zespole gości do końca meczu nie dotrwali Damian Misiewicz i Piotr Żak, którzy byli przed arbitrów odsyłani na trybuny za limit trzech kar - odpowiednio w 45 i 50 minucie. W ostrowskim zespole kontuzja uniemożliwiła grę w drugiej części meczu Michałowi Bałwasowi. - To uraz mięśnia, na tyle bolesny, że uniemożliwił mi grę - informuje skrzydłowy ostrowskiej siódemki.

Gospodarze 7-bramkową przewagę posiadali jeszcze w 50 minucie. Później trochę rozluźnili swoje szeregi. - Dokonałem też kilku zmian, bo chciałem aby zmiennicy mieli możliwość zagrania. Ci zawodnicy z ławki muszą też poczuć walkę, a nie tylko siedzieć na ławce - mówi Witold Rojek, trener Ostrovii, która ostatecznie zwyciężyła 39:34.

KPR Ostrovia – Czuwaj Przemyśl 39:34 (21:18)

Ostrovia: Adamczyk, Tarko - Galewski 10, Jedwabny 7/6, Tomczak 7, Bielec 3, Klara 3, Kierzek 2, Bałwas 2, K.Dutkiewicz 1/1, P.Dutkiewicz 1, Pernak 1, Śliwiński 1, Jaruzel, Dycfeld.