Kanonada Sokoła - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - AZS AWF Biała Podlaska

Vetrex Sokół Kościerzyna już w pierwszej połowie wypracował sobie dużą przewagę i ostatecznie pokonał AZS AWF Białą Podlaskę 41:27. Aż 13 bramek dla gospodarzy zdobył Adam Lisiewicz.

Michał Gałęzewski
AZS AWF Biała Podlaska to beniaminek I ligi. Drużyna ze wschodniej Polski ma po awansie problemy na drugim poziomie rozgrywek i przegrała wszystkie dotychczasowe mecze. Grający od kilku lat tym samym składem Vetrex Sokół Kościerzyna spisuje się natomiast bardzo dobrze i zespół z Kaszub był faworytem bezpośredniej konfrontacji obu drużyn.
Mecz w Kościerzynie od pierwszych minut przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy już po pierwszej swojej akcji zdobyli bramkę. Podopieczni Andrzeja  Gryczki  największą przewagę zbudowali od 13 do 27 minuty. Wtedy od stanu 9:6 doprowadzili do 20:9 i po rzucie zdobywcy trzynastu bramek w tym spotkaniu - Adama Lisiewicza, prowadzili już różnicą jedenastu trafień.

Właśnie z taką przewagą schodzili na przerwę. Tuż po zmianie stron gospodarze jeszcze bardziej zaznaczyli swoją przewagę, zdobywając cztery bramki z rzędu. Na dziewięć minut przed końcem po rzucie Karola Bednarka było już 35:19! Pod koniec aktywni w ataku byli jednak Rafał Jaszczuk i Jędrzej Krawczyk i goście zdołali zmniejszyć stratę do czternastu bramek. Wynik rzutem w ostatnich sekundach ustalił Tomasz Bronk.

Vetrex Sokół Kościerzyna - AZS AWF Biała Podlaska 41:27 (22:11)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Lisiewicz 13, M.Reichel 7, J.Reichel 7, Szala 4, Czaja 3, Bednarek 2, Ringwelski 2, T.Bronk 1, A.Bronk 1, Piechowski 1 oraz Kuczyński, Janusiewicz.
Kary: 10 min.
Karne: 6/6.

AZS AWF: Chmurski, Adamiuk - Wasiłek 5, Krawczyk 5, Wędrak 4, Jaszczuk 4, Warmijak 3, Kubajka 3, Antolak 2, Rusin 1 oraz Zielonko, Chodur.
Kary: 8 min.
Karne: 4/4.

Kary: Vetrex Sokół - 10 min. (M.Reichel 2 min., Piechowski 2 min., Szala 2 min., Ringwelski 2 min., Janusiewicz 2 min.), AZS AWF - 8 min. (Kubajka 4 min., Jaszczuk 2 min., Wasiłek 2 min.).
Sędziowie: Biegajski, Kulesza.