Bundesliga: Kolejny wielki występ Petara Nenadicia! 13 bramek Serba, lecz Lisy przegrały z Hannoverem

W życiowej formie znajduje się w tegorocznym sezonie Petar Nenadić. Serb w niedzielnym meczu z TSV Hannover-Burgdorf zdobył aż 13 bramek, lecz nie uchroniło to Füchse Berlin od drugiej z rzędu porażki

Paweł Nowakowski
Füchse Berlin pragnęło przed własną publicznością zrehabilitować się za dotkliwą porażkę na wyjeździe z GWD Minden (21:30). Od samego początku spotkania TSV Hannover-Burgdorf  pokazał, że ze stolicy Niemiec nie zamierza wracać na tarczy. Co prawda w 22. minucie Petar Nenadić (5 bramek do przerwy) wyprowadził ekipę Dagura Sigurdssona na 13:10, lecz do końca premierowej odsłony trafiali już wyłącznie przyjezdni. Skuteczne interwencje raz za razem notował Martin Ziemer, a popłoch w szeregach defensywnych Lisów siał duet Kai Häfner - Lars Lehnhoff i goście do szatni schodzili z przewagą trzech trafień.
W drugiej odsłonie na parkiecie w stolicy Niemiec trwał koncert jednego zawodnika - Petara Nenadicia (łącznie 13 trafień, osiem po przerwie), lecz TSV Hannover-Burgdorf mimo, że kilkukrotnie był w opałach (w 56. minucie było jedynie 26:27) nie dał sobie wydrzeć prowadzenie, a tym samym wygranej. Ostatnie słowo mogło co prawda należeć do berlińczyków, ale z prawego rozegrania trzy sekundy przed końcową syreną celu chybił Fabian Wiede i druga z rzędu porażka Lisów w Bundeslidze stała się faktem.

Szokować nie przestają szczypiorniści HBW Balingen-Weilstetten , którzy są czarnym koniem tegorocznych rozgrywek Bundesligi. Zespół, który w poprzednim sezonie zajął ledwie 16. miejsce, a po licencyjnych perturbacjach nie był pewien startu w elicie - sięgnęło po czwartą wygraną w sezonie i aktualnie zajmuje 5. pozycję, gwarantującą start w europejskich pucharach!

Zamykające stawkę SG BBM Bietigheim stawiało faworytowi opór przez pierwsze piętnaście minut - następni karty rozdawali goście udając się do szatni z przewagą trzech trafień. Po przerwie Balingen głównie dzięki świetnej grze Oliviera Nyokasa i Michaela Allendorfa poszło za ciosem i w 40. minucie prowadziło już 20:15. Bezpieczna zaliczka uśpiła jednak czujność gości i dziesięć minut później na tablicy wyników był już remis.

W kluczowym momencie meczu gospodarze mieli ogromne problemy ze sforsowaniem defensywy Balingen i pokonaniem Mateja Asanina (12 interwencji - niepokonany od 52. minuty aż do końca spotkania) i czwarte zwycięstwo w sezonie zgarnęli przyjezdni. Podopieczni Markusa Gaugischa mają spore szanse na podtrzymanie zwycięskiej passy, bowiem w dwóch najbliższych spotkaniach ich rywalami będą także beniaminkowie - TSG Friesenheim (1.10) i HC Erlangen (5.10).

Wyniki niedzielnych spotkań 6. kolejki Bundesligi:

Füchse Berlin - TSV Hannover-Burgdorf 28:29 (13:16)
Najwięcej bramek: dla Fuchse - Petar Nenadić 13; dla Hannoveru - Kai Häfner 10, Lars Lehnhoff 9, Sven-Sören Christophersen  6.

SG BBM Bietigheim - HBW Balingen-Weilstetten 25:29 (11:14) * Najwięcej bramek: dla Bietigheim - Andre Lohrbach 6, Christian Schäfer, Robin Haller - po 5; dla Balingen - Olivier Nyokas, Christoph Theuerkauf - po 7, Dennis Wilke 4. * mecz w ramach 19. kolejki