Jednostronne derby - relacja z meczu Warszawianka Warszawa - KPR Legionowo

KPR Legionowo bez większych problemów pokonał Warszawiankę Warszawa. Derby regionu były widowiskiem jednostronnym i nie przysporzyły zbyt wielu emocji, choć ostrych starć na parkiecie nie brakowało.

Kamil Kołsut
Sobotnie spotkanie w pierwszych minutach było bardzo wyrównane, a na parkiecie prym wiodły formacje defensywne. Gospodarze przeciwstawili rywalom agresywną, wysoką linię obronną, co długimi momentami przyniosło pożądany skutek. Poziomem tyłom nie był jednak w stanie dorównać stołeczny atak, w ciągu premierowego kwadransa podopieczni Tomasz Porzeziński do bramki Mikołaja Krekory trafili ledwie trzy razy.
Legionowianie w ataku pozycyjnym rozwijali się z akcji na akcję, po kilkunastu minutach boiskowy repertuar wzbogacając kontrami. Właśnie ten element sprawił, że różnica dzieląca obie ekipy zaczęła gwałtownie rosnąć. Sytuacje sam na sam z Tomaszem Szałkuckim bezlitośnie wykorzystywali Damian Suliński oraz Kamil Ciok, dzięki czemu w pewnym momencie na tablicy świetlnej pojawił się nawet wynik 12:6.

Goście, kiedy już rozkręcili się na dobre, byli dla rywali nie do zatrzymania. Prym w legionowskiej ofensywie wiódł bombardujący bramkę Warszawianki rzutami z drugiej Łukasz Wolski, ataki sprawnie napędzał Michał Prątnicki, a skutecznością w pierwszej linii imponował Tomasz Kasprzak. To wystarczyło, by na przerwę podopieczni Roberta Lisa schodzili z dziewięcioma golami przewagi na rywalem.

W drugiej połowie obraz gry znaczącej zmianie nie uległ. Gospodarze nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z legionowianami, choć początkowo to rywale częściej lądowali na ławce kar. Podopieczni Roberta Lisa prezentowali handball wszechstronny, a ciężar zdobywania bramek rozkładał się na wszystkich zawodników, choć za sprawą kontr największe pole do popisu mieli skrzydłowi.

Na ławce KPR-u gorąco zaczęło robić się na dwadzieścia minut przed finałową syreną. Swoje trzecie wykluczenie w meczu zanotował Wolski, a urazu doznał Artur Bożek. Problemy te w połączeniu z niedyspozycją Pawła Gawęckiego oraz wchodzącego na parkiet jedynie w celu egzekucji rzutów karnych Witalija Titowa sprawiły, że drugą linię wspólnie z Prątnickim stworzyć musieli Ciok oraz Tomasz Bulej.

Kadrowe kłopoty legionowian na rezultat meczu większego wpływu nie miały. Różnica dzieląca obie ekipy przestała wprawdzie rosnąć, kiepsko grająca w ofensywie Warszawianka strat odrabiać nie była jednak w stanie. Zawodnicy Lisa przed linię obronną rywali momentami przedzierał się w sposób dziecinny, czego najlepszym przykładem były dwa proste dogrania na koło do Kasprzaka. Goście wygrali zasłużenie, a w ostatnich minutach swój pierwszoligowy debiut zaliczył wychowanek KPR-u, Michał Bekisz.

Warszawianka Warszawa - KPR Legionowo 20:35 (9:18)

Warszawianka: Stolarski, Troński, Szałkucki - Zasikowski 4, Wiak 1, Jankowski 3, Szmulik 6/3, Kwiatkowski 4, Łangowski, Flisiak, Milewski, Płodowski 2/2, Olęcki, Skorek.