Patrik Liljestrand: Poziomem jest nam bliżej do Wisły niż przed rokiem

Górnik Zabrze nieznacznie przegrał z Orlen Wisłą Płock w środowym sparingu w Orlen Arenie. Z występu swoich podopiecznych przeciwko wicemistrzom kraju zadowolony był trener Patrik Liljestrand.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Górnicy w starciu z Nafciarzami pokazali się z przyzwoitej strony, choć w pierwszej połowie spotkania pozwolili rywalom odskoczyć na pięciobramkowe prowadzenie. Po zmianie stron zabrzanie rzucili się do odrabiania strat, Wisła spokojnie kontrolowała jednak wydarzenia i ostatecznie wygrała 33:31.
Trener Patrik Liljestrand po końcowym gwizdku zadowolony był z postawy swojego zespołu, choć jak sam przyznał, jego podopieczni nie byli w najlepszej formie. - W pierwszej połowie popełniliśmy bardzo dużo błędów w obronie. Myślę, że poziomem jesteśmy trochę bliżej Wisły niż rok temu, ale jeszcze daleko nam do optymalnej formy. Z Wisłą trzeba zagrać bezbłędnie, jeżeli chce się myśleć o zwycięstwie - stwierdził.

Zabrzanie w Płocku wystąpili bez kontuzjowanego Tymoteusza Piątka oraz trenującego już z zespołem Roberta Orzechowskiego. Tego ostatniego sztab szkoleniowy Górników postanowił oszczędzić na przyszłotygodniowy start ligowej rywalizacji. - Trudno było oczekiwać od graczy Wisły Płock, że będą "Orzecha" traktowali delikatnie. Przecież przy pełnym kontakcie nawet na naszym wewnętrznym treningu zawsze coś się może wydarzyć - mówi fizjoterapeuta Rafał Biliński.

Po spotkaniu w Płocku Górnicy otrzymali kilka dni wolnego, a już w połowie przyszłego tygodnia podopieczni trenera Liljestranda meczem ze Śląskiem Wrocław zainaugurują zmagania PGNiG Superligi mężczyzn. W weekend natomiast zabrzanie spotkają się z macedońskim Zomimakiem Strumica w I rundzie Pucharu EHF.

Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 33:31