Turniej w Malborku: Mistrz Mołdawii lepszy od Mebli Wójcik Elbląg

Trwa czarna seria Mebli Wójcik Elbląg podczas turnieju w Malborku. W trzecim swoim meczu podopieczni Dariusza Molskiego przegrali z mistrzem Mołdawii, Olimpusem-85 Kiszyniów 21:22.

Michał Gałęzewski
W pierwszym sobotnim meczu w Malborku spotkały się ze sobą drużyny, które w piątek przegrywały dwukrotnie. Na początku dobrze spisywali się elblążanie, którzy po bramce Grzegorza Dorsza prowadzili w szóstej minucie 4:1. Później przez długi czas utrzymywali kilkubramkową przewagę. W ostatniej minucie pierwszej części spotkania, po dwóch rzutach Igora Czisieliowa Olimpus doprowadził do remisu. Wynik tej połowy ustalił Mateusz Bąkowski.
W drugiej połowie spotkania, obie drużyny grały bardzo nierówno. Pierwszych sześć minut goście z Mołdawii wygrali w stosunku 5:1, a następnie pięć celnych rzutów z rzędu oddali zawodnicy, których od tego sezonu prowadzi Dariusz Molski. W końcówce jednak zimną krew zachowali Mołdawianie i wygrali 22:21.

Meble Wójcik Elbląg - Olimpus-85 Kiszyniów  21:22 (11:10)

Meble Wojcik: Fiodor, Krawczyk - Dawidowski 8, Bąkowski 3, Gębala 3, Szopa 3, Serpina 2, Malandy 1, Dorsz 1 oraz Adamczak, Malczewski, Nowakowski, Olszewski, Spicha, Spychalski.
Kary: 12 min. (Serpina 4 min., Malandy 4 min., Dorsz 2 min., Dawidowski 2 min.).
Karne: 3/3.

Olimpus-85: Weremczuk, Martew - Makowczin 8, Czisieliow 7, Perwanciuc 3, Mogilka 2, Jurawliow 1, Jarmienko 1 oraz Ilowci-Hodus, Perwanciuk, Minciuk, Polisciuk, Sipulin, Maliarewicz, Martew.
Kary: 16 min. (Perwanciuc 6 min. - cz.k., Perwanciuk 2 min. - cz.k., Jurawliow 2 min., Jarmienko 2 min., Pleska 2 min., Mogilka 2 min.).