Sparingowo: Piotrkowianin Piotrków Tryb. nieznacznie pokonał KSSPR Końskie

W pierwszym swoim sparingu przed nowym sezonem KSSPR Końskie uległ na własnym parkiecie Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 33:35.

Dariusz Kosma
Młodość kontra doświadczenie - tak można w wielkim skrócie opisać mecz kontrolny pomiędzy KSSPR Końskie a Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Tym razem zwyciężyło doświadczenie. Początek spotkania należał jednak do gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie 2:0. Potem do głosu doszli goście. W 15. minucie gry przyjezdni prowadził 9:6, a cztery minuty później 11:8. Zryw konecczan pozwolił im na doprowadzenie do remisu 11:11 w 22. minucie. Z pewnością byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie indolencja rzutowa na linii siedmiu metrów (w tym okresie miejscowi zmarnowali trzy rzuty karne, a cztery w całym meczu). Na przerwę piotrkowianie zeszli zatem z dwubramkową zaliczką (16:14).
Otwarcie drugiej odsłony należało do gości, którzy w 34. minucie prowadzili już 19:15. Później jednak gospodarze zwarli szeregi i w 43. minucie objęli prowadzenie 23:22. Dziewięć minut potem było nawet 28:26 dla drużyny ze świętokrzyskiego. Końcówka ponownie była domeną spadkowicza z PGNiG Superligi Mężczyzn, który ostatecznie minimalnie pokonał KSSPR 35:33. Kolejne sparingi obu ekip zaplanowano na 2 i 3 września w Piotrkowie. Wcześniej, bo w dniach 29-30 sierpnia w Końskich odbędzie się ogólnopolski turniej z udziałem pięciu zespołów.

KSSPR Końskie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:35 (14:16)

KSSPR: Witkowski, Wnuk - Smołuch 6, Sękowski 5 (3), A. Bąk 4, Pilarski 4, Słonicki 3, Matyjasik 3, T. Napierała 3, Rurarz 2, Grabarczyk 1, M. Bąk 1, Szczepanik 1, Krupa, Maleszak.
Karne: 3/7.

Piotrkowianin: Banisz, Pietruszka - Pacześny 6, Zinchuk 6 (2), Różański 5, Woynowski 5, Mróz 4, Iskra 3, Chełmiński 2, Góralski 2, Piotr Swat 2 (1), Głowacki, Szczukowski, Kozłowski.