Memoriał Klempela: Wygrana MMTS-u, Zagłębie lepsze w pojedynku superligowców

Michał Gałęzewski
W meczu grupy B, w którym zmierzyły się ze sobą drużyny z Ukrainy i z Białorusi, ostatecznie lepsi okazali się szczypiorniści z Zaporoża. Zawodnicy Motoru od 20 do 27 minuty zdobyli siedem bramek nie tracąc żadnej i wyszli na prowadzenie 19:9, którego mimo starań Białorusinów nie oddali do końca.

HC Motor Zaporoże - HC Gomel 31:27 (18:9)

HC Motor: Koszowy - Burka 6, Stecura 4, Kozakiewicz 4, Kurilenko 4, Kubatko 3, Onufrienko 3, Jewdokimow 2, J.Żukow 2, Doncow 2, Szewieliew 1 oraz S.Żukow, Skopincew, Afitulin, Doroszczuk, Perez.
Kary: 12 min. (S.Żukow 6 min. - cz.k., Afitulin 2 min., Doroszczuk 2 min., Kozakiewicz 2 min.).
Karne: 3/3.

HC: Maroz - Małyszenka 8, Wołkow 7, Chabrow 4, Pacykalik 2, Marczanka 2, Jaszczanka 2, Mażaka 1, Sergel 1 oraz Patarosza, Smolikow, Jaraszuk, Parchomienko.
Kary: 6 min. (Patarosza 2 min., Marczanka 2 min., Wołkow 2 min.).
Karne: 1/2.

W ostatnim porannym spotkaniu zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z PGNiG Superligi. Po czternastu minutach, gdy dwie bramki z rzędu zdobył Wojciech Zydroń 9:7 prowadziła Gaz-System Pogoń. Jeszcze przed przerwą przeważać zaczęli szczypiorniści Zagłębia, którzy po skutecznym rzucie karnym Wojciecha Gumińskiego prowadzili do przerwy 16:13. W drugiej połowie zawodnicy z Lubina kontrolowali sytuację, by ostatecznie zwyciężyć 30:25.

Zagłębie Lubin - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:25 (16:13)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo - Czuwara 6, Rosiek 4, Wolski 4, Stankiewicz 3, Gumiński 3, Przysiek 3, Marciniak 2, Szymyślik 2, Bartczak 1, Paluch 1, Książek 1.
Kary: 8 min. (Stankiewicz 2 min., Wolski 2 min., Gumiński 2 min., Bartczak 2 min.).
Karne: 3/4.

Gaz-System Pogoń: Szczecina - Bruna 6, Zydroń 6, Gmerek 4, Walczak 3, Konitz 3, Krupa 2, Zaremba 1 oraz Jedziniak, Kowalski, Gierak, Gobber. Kary: 10 min. (Walczak 4 min., Gierak 2 min., Krupa 2 min., Konitz 2 min.). Karne: 2/3.