Memoriał Klempela: Wygrana MMTS-u, Zagłębie lepsze w pojedynku superligowców

W piątkowy poranek rozegrano cztery mecze w ramach Memoriału Jerzego Klempela. MMTS pokonał zespół z Brześcia, a w pojedynku superligowców lepsze okazało się Zagłębie Lubin.

Michał Gałęzewski
W pierwszym piątkowym meczu Dinamo Astrachań zmierzyło się z ZTR-em Zaporoże. Do 22 minuty, gdy bramkę dla zespołu z Rosji zdobył Denis Wasiliew był remis 9:9. Później jednak przewagę powiększali Ukraińcy, którzy ostatecznie wygrali 24:19.
Dinamo Astrachań  - ZTR Zaporoże 19:24 (9:11)

Dinamo: Szymańskij - Poliakow 4, Wasiliew 4, J.Semienow 4, Predybajłow 3, Piszczuchin 1, E.Semienow 1, Pszeliakow 1, Zajkin 1 oraz Ustin, Demczenkow, Czeliszczew.
Kary: 6 min. (Poliakow 2 min., Zajkin 2 min., E.Semienow 2 min.).
Karne: 0/1.

ZTR: Gonczarow - Biegal 7, Jakimienko 5, Karamyszew 4, Isanczuk 3, Jarockij 1, Tilte 1, Turczenko 1, Kirilenko 1, Jartemienko 1 oraz Seweryn, Zotow, Komok, Zwiezdow, Kriuczkow.
Kary: 8 min. (Zwiezdow 4 min., Jakimienko 2 min., Seweryn 2 min.).
Karne: 1/4.

W kolejnym meczu ponownie MMTS Kwidzyn znakomicie grał w drugiej połowie. Mimo, że podopieczni Krzysztofa Kotwickiego przegrywali już 9:14, ostatecznie wygrali 27:24. Skuteczny w drugiej połowie był Mateusz Seroka, który zdobył siedem bramek w meczu.

Meszkow Brześć - MMTS Kwidzyn 24:27 (14:10)

Meszkow: Patockij, Nawumuk - Gusakow 8, Selwiasiuk 6, Michalczuk 4, Cypak 2, Mikuc 2, Bujkiewicz 2 oraz Parfejawiec, Mirko.
Kary: 2 min. (Cypak 2 min.).
Karne: 7/7.

MMTS: Dudek, Kochański - Mroczkowski 7, Seroka 7, Zadura 5, Jędrzejewski 2, Peret 2, Rosiak 2, Nogowski 1, Pilitowski 1 oraz Genda, Klinger. Kary: 6 min. (Genda 4 min., Zadura 2 min.). Karne: 2/2.