Memoriał Walleranda: Znakomita defensywa Wybrzeża powstrzymała Nielbę

Wybrzeże Gdańsk, które znakomicie spisywało się w defensywie pokonało Nielbę Wągrowiec 20:15. Świetnie wypadli dwaj gdańscy bramkarze, którzy bronili z około 60-procentową skutecznością.

Michał Gałęzewski
Od pierwszych minut znakomite spotkanie rozgrywał bramkarz Wybrzeża Gdańsk - Artur Chmieliński, który nie dał sobie rzucić bramek będącym w czystych sytuacjach graczom Nielby. Po dziewięciu minutach i bramce Dawida Nilssona, czerwono-biało-niebiescy prowadzili 3:1. Gracze z Wągrowca znakomicie grali jednak w obronie, a Wybrzeże popełniało błędy w ataku pozycyjnym. Dzięki kontrom, po szesnastu minutach Bartosz Biniewski rzucił bramkę na 5:4 dla Nielby.
W dalszej części spotkania bohaterem był Artur Chmieliński, który nie licząc dwóch rzutów karnych, w pierwszej połowie wpuścił zaledwie sześć bramek z gry, broniąc łącznie z 62-procentową skutecznością! Dzięki czterem bramkom z rzędu, po rzucie Krzysztofa Jasowicza w 23. minucie Wybrzeże prowadziło 8:5. Ostatecznie Nielba zdołała zmniejszyć straty i na przerwę schodziła przegrywając różnicą jednego trafienia.

Druga połowa należała już zdecydowanie do Wybrzeża Gdańsk. Czerwono-biało-niebiescy od pierwszego gwizdka zdecydowanie przeważali, a na bramce znakomicie spisywał się Sebastian Sokołowski, który udanie zastąpił Chmielińskiego. Do 58. minuty, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 20:11, Nielba z gry rzuciła zaledwie osiem bramek. Pod koniec podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego trochę poprawili swój bilans rzucając cztery bramki z rzędu, ale nie zagrozili gdańszczanom, którzy wygrali 20:15.

Wybrzeże Gdańsk - Nielba Wągrowiec 20:15 (9:8)

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski - Kondratiuk 4, Rakowski 4, Prymlewicz 2, Żak 2, Sulej 2, Nilsson 2, Jasowicz 2, Adamski 1, Mogielnicki 1, Rogulski, Papaj, Lijewski, Kornecki, Nazimek, Dzierżawski.
Kary: 2 min. (Dzierżawski 2 min.).
Karne: 3/5.

Nielba: Konczewski, Marciniak - Biniewski 2, Barzenkou 2, Oliferchuk 2, Pietrzkiewicz 2, Przybylski 1, Gąsiorek 1, Tórz 1, Pawlaczyk 1, Świerad 1, Skrzypczak 1, Widziński, Kamyszek, Smoliński, Radzicki.
Kary: 4 min. (Smoliński 2 min., Barzenkou 2 min.).