Superliga: Zagłębie Lubin wygrało przegrany mecz (wyniki)

Szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokonały w niedzielę MKS Selgros Lublin. Podopieczne Bożeny Karkut w rywalizacji o złoty medal doprowadziły do remisu 2-2.

Sławomir Bromboszcz

Walka o medale mistrzostw Polski wciąż trwa. W niedzielę szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin bliskie były zapewnia sobie tytułu mistrzyń Polski. Podopieczne Sabiny Włodek  przez 50 minut niepodzielnie rządził na parkiecie w Lubinie 14:9, a Miedziowe miały ogromne problemy ze skutecznością. Seryjnie marnowały stuprocentowe sytuacje. Ostatnie 10 minut spotkania należało jednak do lubinianek, które przełamały się w ataku. Przyjezdne natomiast kompletnie się pogubiły i nie wytrzymały presji. Zagłębie wygrało 17:15. Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 2-2. Piąty mecz zostanie rozegrany w sobotę 24 maja w Lublinie.

Finał

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - MKS Selgros Lublin 17:15 (6:9)
Ogromnych emocji dostarczył także pojedynek drużyn rywalizujących o brązowy medal. Pogoń Baltica Szczecin wykorzystała atutu własnego parkietu i pokonała Vistal Gdynia. Zespół prowadzony przez Adriana Struzika od pierwszych minut posiadał inicjatywę, szczecinianki utrzymywały kilkubramkowe prowadzenie. W 42 minucie Pogoń prowadziła 21:16. W końcówce spotkania nie mogło obyć się bez dodatkowej porcji emocji, Vistal zniwelował starty do jednej bramki 25:26. Pogoń nie pozwoliła jednak wydrzeć sobie zwycięstwa i zdobywał bramki na wagę wygranej 28:26. Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 2-2. Dopiero piąty mecz w Gdyni zdecyduje o tym, kto zdobędzie brązowe medale kończących się mistrzostw Polski.