Pogoń zdobyła Gdynię. Ekipa Struzika bliżej medalu - relacja z meczu Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin

W piątek szczypiornistki z PGNiG Superligi zainaugurowały rywalizację o brązowy medal. W rozegranym w Gdyni spotkaniu miejscowy Vistal uległ Pogoni Baltica Szczecin.

Sławomir Bromboszcz
Spotkanie znakomicie rozpoczęły piłkarki ręczne ze Szczecina. Podopieczne Adriana Struzika w pierwszych minutach meczu narzuciły rywalkom swoje warunki. Niezwykle skuteczna była Bułgarka Stefka Agova, która często nękała bramkę strzeżoną przez Małgorzatę Gapską. Już w 10 minucie o czas dla swojego zespołu poprosił Jens Steffensen, jednak nie przyniosło to efektorów. W dalszym ciągu inicjatywę posiadała Pogoń, która po kwadransie gry prowadziła 8:5.
Szczypiornistki Pogoni nie zdołały jednak długo utrzymać prowadzenia. Kilka udanych parad Małgorzaty Gapskiej oraz lepsza postawia jej koleżanek w ofensywie sprawiała, że po trafieniu Patrycji Kulwińskiej gdynianki zdołały doprowadzić do remisu 10:10. Gospodynie piątkowych zawodów poszyły za ciosem i przejęły inicjatywę. Bramki Iwony Niedźwiedź oraz Joanny Kozłowskiej sprawiły, że zawodniczki Vistalu zeszły do szatni z zaliczką dwóch trafień 16:14.

Wydawało się, że po zmianie stron piłkarki ręczne Vistalu będą w stanie opanować sytuację na parkiecie i kontrolować losy pojedynku, jednak Pogoń nie zamierzała dawać za wygraną. Szczypiornistki ze Szczecina szybko zniwelowały straty, bramkę z kontrataku zdobyła Monika Stachowska i ponownie na tablicy świetlnej pojawił się rezultat remisowy 17:17. Od tego momentu niemal do samego końca trwała walka bramka za bramkę. Przełomowym momentem meczu okazała się 53 minuta. Szczecinianki grając w osłabieniu zdołały wypracować trzybramkowe prowadzenie 27:24. Po tym ciosie Vistal już się nie podniósł i zakończył spotkanie porażką 25:30.

Drugie spotkanie o brązowy medal rozegrane zostanie w sobotę o godz. 12.00 w Gdyni. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Vistal Gdynia - SPR Pogoń Baltica Szczecin 25:30 (16:14)

Vistal: Gapska - Galińska 7, Kulwińska 7, Kozłowska 4, Zych 3, Niedźwiedź 2, Andrzejewska 1, Janiszewska 1, Dorsz, Matyka, Pawłowska.

Pogoń: Płaczek, Szywierska - Agova 11, Cebula 7, Stachowska 6, Jaszczuk 2, Stasiak 2, Sabała 1, Zimny 1, Fornalik, Głowińska, Huczko, Jakubowska, Piontke.

Sędziowie: Dębski-Rodacki. Delegat: Ireneusz Cieśliński.